Şaşırdık mı? Hayır!

“Çocuktan al haberi” yerine, bu defa “Senatör’den al haberi” diyoruz! Donald Trump’a yakın senatörlerden Lindsey Graham “Mister President” ile görüştükten sonra, Suriye konusunda bakınız neler dedi:...

“Çocuktan al haberi” yerine, bu defa “Senatör’den al haberi” diyoruz! Donald Trump’a yakın senatörlerden Lindsey Graham “Mister President” ile görüştükten sonra, Suriye konusunda bakınız neler dedi: “Başkan bilmediğim bazı şeyler anlattı. DEAŞ’ı yok etme sözünü tutacak. Henüz DEAŞ’ı bitirme noktasında değiliz. İşleri akıllıca yavaşlatıyor olduğumuzu düşünüyorum…”

***

ABD, Suriye’den çekilme işini “akıllıca” yavaşlatıyor, ha! Yani, yine numara çekiyorlar, oyalıyorlar! Çekiliyoruz diyerek “çekilmemenin taşlarını döşüyor” olmasınlar?!

New York Times’a konuşan “yetkililer” de Trump’ın Suriye’den çekilmek için “dört ay” verdiğini söylüyor. En geç 100 gündü. Şimdi 120 güne çıktı! Bakalım, daha sonra kaç güne çıkacak?! “Verilen sözleri” görüyorsunuz!

Kaldı ki, Trump da daha birkaç gün önce “ağzındaki baklayı” çıkardı: “Suriye’de bir şey yapacaksak, Irak’ı üs olarak kullanırız” dedi. (28 Aralık 2018) Kuzey Suriye’den çekilen sınırlı sayıda Amerikan askeri de Irak’a gitti, ya!

Dahası var…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Sıcak Patates” türünden sorular… 19 Temmuz 2019 | 330 Okunma Öyle olmaz; böyle olur! 17 Temmuz 2019 | 329 Okunma S-400’ler ve 15 Temmuz… 16 Temmuz 2019 | 367 Okunma Dikkat! 12 Temmuz 2019 | 593 Okunma Demir ağlarla değil; Gladyo’nun ağlarıyla… 10 Temmuz 2019 | 732 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar