Şaşırdık mı? Hayır!

“Çocuktan al haberi” yerine, bu defa “Senatör’den al haberi” diyoruz! Donald Trump’a yakın senatörlerden Lindsey Graham “Mister President” ile görüştükten sonra, Suriye konusunda bakınız neler dedi:...

“Çocuktan al haberi” yerine, bu defa “Senatör’den al haberi” diyoruz! Donald Trump’a yakın senatörlerden Lindsey Graham “Mister President” ile görüştükten sonra, Suriye konusunda bakınız neler dedi: “Başkan bilmediğim bazı şeyler anlattı. DEAŞ’ı yok etme sözünü tutacak. Henüz DEAŞ’ı bitirme noktasında değiliz. İşleri akıllıca yavaşlatıyor olduğumuzu düşünüyorum…”

***

ABD, Suriye’den çekilme işini “akıllıca” yavaşlatıyor, ha! Yani, yine numara çekiyorlar, oyalıyorlar! Çekiliyoruz diyerek “çekilmemenin taşlarını döşüyor” olmasınlar?!

New York Times’a konuşan “yetkililer” de Trump’ın Suriye’den çekilmek için “dört ay” verdiğini söylüyor. En geç 100 gündü. Şimdi 120 güne çıktı! Bakalım, daha sonra kaç güne çıkacak?! “Verilen sözleri” görüyorsunuz!

Kaldı ki, Trump da daha birkaç gün önce “ağzındaki baklayı” çıkardı: “Suriye’de bir şey yapacaksak, Irak’ı üs olarak kullanırız” dedi. (28 Aralık 2018) Kuzey Suriye’den çekilen sınırlı sayıda Amerikan askeri de Irak’a gitti, ya!

Dahası var…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hangisi daha İYİ rol yapıyor? 22 Mayıs 2020 | 2.744 Okunma Yetiş Mister Kemal, Laik Hafter’in elden gidiyor! 20 Mayıs 2020 | 2.841 Okunma ​ Bu Yanki’lerde “her yol” var! ​ 19 Mayıs 2020 | 2.649 Okunma Maskeleri düştü! 15 Mayıs 2020 | 3.270 Okunma Mister Kemal’e Libya’dan “Kötü Haberler” var! 13 Mayıs 2020 | 4.341 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar