Psikolojik Harekât, böyle yapılıyor…

Haydut Devlet ABD’nin boyunduruğu altındaki BM’den Temmuz sonunda; Pentagon’dan da 6 Ağustos’ta “benzer raporlar” sahne aldı: Neymiş? “DEAŞ toparlanıyor”muş! Mesela, Pentagon raporunda “Yeniden canlanma...

Haydut Devlet ABD’nin boyunduruğu altındaki BM’den Temmuz sonunda; Pentagon’dan da 6 Ağustos’ta “benzer raporlar” sahne aldı: Neymiş? “DEAŞ toparlanıyor”muş!

Mesela, Pentagon raporunda “Yeniden canlanma sürecindeki DEAŞ’a karşı ABD destekli yerel güçlerinsayısı arttırılmalıdır” deniliyor.

***

Şunu, en başa yazalım: Her iki rapor da, Haydut ABD’nin -Suriye’den çekilmek ne kelime- tam tersine “bölgedeki varlığını kalıcı hale getirmeyi” planladığını gösteriyor.

“DEAŞ alarmı!” verilen bu raporlar; tam da Ankara ile Washington arasında “güvenli bölge” görüşmelerinin yoğunlaştığı günlerde yayınlandı!

Yani, nedir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zülfü İmamoğlu mu? Yok, Ekrem Livaneli! 23 Ağustos 2019 | 593 Okunma İhanete “neşter” vuruldu… 21 Ağustos 2019 | 241 Okunma Sarı Fırıldak, bir söz vermişse; mutlaka yutar! 20 Ağustos 2019 | 335 Okunma Psikolojik Harekât, böyle yapılıyor… 16 Ağustos 2019 | 472 Okunma Meşru müdafaamıza kim zincir vuracakmış, şaşarız! 14 Ağustos 2019 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar