Kimin derin eli, kimin derin cebinde?

Sebatay Sevi'nin on yedinci yüzyılda yaşadığı eve yaptığı ziyareti, İzmir'e vaiz olarak atandığı dönemdeki (1966) özel bir sohbette anlatan Fetullah Gülen, o evdeki Yahudi cemaati mensuplarının...

Sebatay Sevi'nin on yedinci yüzyılda yaşadığı eve yaptığı ziyareti, İzmir'e vaiz olarak atandığı dönemdeki (1966) özel bir sohbette anlatan Fetullah Gülen, o evdeki Yahudi cemaati mensuplarının kendisine “Muhterem Gülen, sen bizim Mesihimizsin” diye seslendiğini söylüyordu!

*

Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki öğretmeni Şemsi Efendi,Sabetay Sevi'nin birkaç kuşak sonraki torunlarındandır.

Şemsi Efendi'nin, Üsküdar Bülbülderesi'ndeki mezarlıkta yer alan kabrinde “Sabetay Sevi'nin ve takipçilerinin gizlilik ilkesini” tarif eden şöyle bir ifade vardır:

“Sakladım. Gizli tuttum. Söylemedim. Uyuttum.”

Şemsi Efendi'nin gerçek ismi Şimon Zvi'dir. Zvi, İstanbul'daki TerakkiMektebi'nin “öncüsü” olarak kabul edilir.

“Evet, Ben Selanikliyim” adlı kitabıyla tanınan Ilgaz Zorlu, kendisini Sabetaycı harekete vakfetmiş bir kişi olan Şimon Zvi için “Benim, büyük büyükbabamdır” diyor.

Zorlu, Türkiye'deki “gizli din taşıyanları” yani Sabetaycıları (bundan on yedi yıl önce) deşifre ettiği için Kripto'ların büyük tepkisiyle karşılaşmıştı!

Medyamızda (Nisan 2000 tarihinde) yer alan ifadelerinden dolayı hakkında dava açılan Ilgaz Zorlu, 2001 yılının başlarında mahkemeye sunduğu savunmasında…

Başta dönemin TESEV Başkanı Nafiz John Paker olmak üzere aralarında Kemal Derviş, Rahşan Ecevit, İsmail Cem İpekçi'nin de bulunduğu kimi ünlü isimlere çok ciddi suçlamalar yöneltmişti:

Ilgaz Zorlu, “Türkiye'yi bölerek bir dış ülkenin hakimiyetine dahil etmek isteyen Sabetay kökenli liberal sol bir lobinin gizli amaçlarından, bunların siyasette ve medyadaki ileri düzeydeki tesirlerinden” söz ediyordu!

Zorlu, “Nafiz John Paker'in Sabetaycı Şişli Terakki Lisesi'nin yönetiminde yer aldığına” dikkat çekmiş ve “Paker'lerin uzaktan akrabası olduğunu” da söylemişti…

FETÖ'nün yıllarca baş tacı yaptığı Derin Baron İshak Alaton ile TÜSİAD'çı Nafiz John Paker; 1994'te TESEV kurulduğunda ilk yönetim kurulunda yer almışlardır. Mister Paker, TESEV'i tam on yedi yıl boyunca yönetmiştir.

Vaktiyle CIA tarafından kurulan NED (National Endowment for Democracy) ile Macar Yahudisi George Soros'un Açık Toplum Enstitüsü; TESEV'i fonlayan kuruluşlardandır!

Soros, 2002 yılının Şubat ayı sonunda İstanbul'a geldiğinde; Komprador Burjuvazi'ye mensup bazı isimlerin başını çektiği bir grup Batıcı eleman “Açık Toplum'u konuşmak için!” Nafiz John Paker'in ev sahipliğinde buluşmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öyle değil, böyle! 19 Şubat 2020 | 292 Okunma Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar! 18 Şubat 2020 | 553 Okunma Düzenbazlık, bunların karakteridir! 14 Şubat 2020 | 2.535 Okunma Tahammül kalmadı… 12 Şubat 2020 | 2.139 Okunma Kıbrıs Rumlarına başkan oldu da, haberimiz mi yok? 11 Şubat 2020 | 2.521 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar