“Büyükelçi Helen” yahut “maskeler” fora!

Uganda’nın başkenti Kampala’daki Türkiye Büyükelçiliği’nin düzenlediği 29 Ekim Resepsiyonu’nda yaşanan maskaralık ibretlik bir hadisedir.Ugandalı davetliler; Büyükelçi Sedef Yavuzalp ile...

Uganda’nın başkenti Kampala’daki Türkiye Büyükelçiliği’nin düzenlediği 29 Ekim Resepsiyonu’nda yaşanan maskaralık ibretlik bir hadisedir.

Ugandalı davetliler; Büyükelçi Sedef Yavuzalp ile elçilik kâtibini “Antik Yunan” kıyafetleriyle görünce şoke olmuşlar:

-Büyükelçi Yunan mitolojisindeki Helen’i, kâtibi Zeus’u çağrıştıran kıyafetlerle sahne almışken; bir an için “Acaba yanlışlıkla Yunanistan elçiliğine mi geldik?” diye düşünmüş olabilirler!

Uganda’daki bir Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuydu; davetliler “kostümlü/maskeli bir baloya” gelmiş değillerdi:

Oraya “Antik Yunan” kıyafetleriyle gelebildiklerine göre; büyükelçi ile kâtibinin aslında “maskesiz hallerini” sergilemiş oldukları söylenebilir!

Büyükelçi ile elçiliğin kâtibi “yabancılaşmanın” güncel örnekleri olarak; fena halde, diplomasi tarihimizin kaydına geçtiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öyle olmaz; böyle olur! 17 Temmuz 2019 | 204 Okunma S-400’ler ve 15 Temmuz… 16 Temmuz 2019 | 366 Okunma Dikkat! 12 Temmuz 2019 | 590 Okunma Demir ağlarla değil; Gladyo’nun ağlarıyla… 10 Temmuz 2019 | 725 Okunma Peki ya, “bu dersi” ne yapacağız? 09 Temmuz 2019 | 450 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar