Bu da mı, gol değil?

Komprador Burjuvazi tabiri, Sömürücü Batılı devletlerle işbirliği içindeki “Büyük Sermaye” kesimini tanımlamak için kullanılır. Bahse konu tanımı; Derin Arzın Merkezine Seyahat yolundaki...

Komprador Burjuvazi tabiri, Sömürücü Batılı devletlerle işbirliği içindeki “Büyük Sermaye” kesimini tanımlamak için kullanılır. Bahse konu tanımı; Derin Arzın Merkezine Seyahat yolundaki “Sıcak Patates” mevzuları izah etmeye çalışırken “ısrarla” kullanıyoruz.

Bu “İşbirlikçi Sermaye” Türkiye’deki Baronsal Gladyo yapılanmasıdır. Vaktiyle, ABD’ye “bütün hücreleriyle bağlı ve bağımlı” bir “Üst Yapı” olarak inşa edilmiştir.

FETÖ Çatı Soruşturması kapsamında ifadesi alınan Cem Fadıl Bozkurt; İzhak Alaton’un 28 Şubat sürecine dair konuşmalarından da söz ederek, onun “Bu ülkede tankları yürütebilmek için dört tane ev verdim” dediğini deşifre etmiştir. (AA, 16 Nisan 2018)

28 Şubat Darbesi’ni gerçekleştiren Cunta; kimlerden emir alıyormuş?! Cevabı bellidir: Generallere kumanda edenler, İşbirlikçi Sermaye’nin meşhurlarıdır! Darbeyi “ABD’nin talimatıyla yaptırtan” Komprador Burjuvazi’dir.

FETÖ’nün yıllarca “yere göğe sığdıramadığı” Baron İzhak Alaton; TÜSİAD’çı John Paker ile birlikte TESEV’in (Kuruluş: 1994) ilk yönetim kurulunda yer almıştır.

NATO ANLAŞMASI’NDAKİ GİZLİ PROTOKOL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO kafa! 06 Aralık 2019 | 98 Okunma Tehdit, nereden geliyor? 04 Aralık 2019 | 206 Okunma Sakallı Bebek’ten çıktık yola… 03 Aralık 2019 | 2.785 Okunma Püf Noktası, tam da burada… 29 Kasım 2019 | 692 Okunma Çıkmaz Sokak! -Numara kaç? 27 Kasım 2019 | 106 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar