ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Vay, be!

Yok, bu defa Ekmeleddin İhsanoğlu değil; Ekrem İmamoğlu! Telaffuzu da kolay; beş senedir Beylikdüzü Belediyesi’ni yönettiği için CHP’lilerin de aşina olduğu bir isim: “Muhafazakâr bir ailenin çocuğudur .

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Yeni Şafak Gazetesi
04 Ocak 2019 | 2.7 K

Yok, bu defa Ekmeleddin İhsanoğlu değil; Ekrem İmamoğlu! Telaffuzu da kolay; beş senedir Beylikdüzü Belediyesi’ni yönettiği için CHP’lilerin de aşina olduğu bir isim: “Muhafazakâr bir ailenin çocuğudur. Sağdan da oy alabilir” diye düşünüyorlar. Üstelik Akşener’in Partisi de, ona İstanbul’daki başkanlık yarışında “hazır kıta” olarak “tam destek” atacak!

Malum “Zillet İttifakı” ne güne duruyor? Kaldı ki, Meral Hanım’ın “babasının amcası olan” Hasan Tahsin Argun İsmet İnönü’nün yakın çevresinde yer almış bir politikacıydı! Seçim kampanyasında, gerektiğinde bu hususu da “takviye hesabı” hatırlatırlar, yani…

*

İmamoğlu ile ilk söyleşi Cumhuriyet’te yayınlandı. “KKTC’de üniversite okurken, sosyal demokrat dünya görüşüne ilgi duymaya başladığını” söylüyor, orada…

“Yaşam Vadisi” denilen parkın ortasına yaptırdığı ve Makarios’un da yer aldığı şu heykelin, seçim süreci boyunca ziyadesiyle karşısına çıkacağına kuşku yok!

İmamoğlu, her defasında “Rölyefte, Londra’daki Kıbrıs devleti anlaşması resmediliyor. Orada, rahmetli Denktaş yok, ama Doktor Fazıl Küçük var. Sözleşmeyi imzalayan Makarios ve BM Temsilcisi de var. Tarihte yaşananları bilmeyenler heykele saldırıyor” diyecektir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER