ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Mükemmel cinayet yoktur…

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim’den bu tarafa kayıp: Bu satırların yazıldığı sırada dahi “öldürüldüğü” kesinleşmiş değil; buna mukabil “yaşadığına” dair de hiçbir belirti yok .

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Yeni Şafak Gazetesi
12 Ekim 2018 | 4.3 K

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim’den bu tarafa kayıp: Bu satırların yazıldığı sırada dahi “öldürüldüğü” kesinleşmiş değil; buna mukabil “yaşadığına” dair de hiçbir belirti yok.

“Vahşice katledildiği” haberlerine “Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen 15 kişilik ekipte yer alanların, Kaşıkçı’nın cesedini özel bir testere ile kestikleri” yolundaki dehşet verici iddia da eklendi!

İngiltere’de yayınlanan “Daily Mail” gazetesi ise “Cemal Kaşıkçı’nın hayatta olduğunu; Türkiye’den özel bir jetle kaçırılarak Suudi Arabistan’da esir alındığını” ileri sürdü!

Üst düzey bir Emniyet yetkilisine göre “Kaşıkçı, yüzde 99 yaşamıyor!” (Milliyet’in dünkü haberi)

Aynı haberde “Soruşturmada, Riyad’tan gelen on beş kişilik ekibin Suudi istihbaratına mensup olduğunun tespit edildiği ve Kaşıkçı ile aynı zaman diliminde konsoloslukta bulunan bu timin cinayeti işlediği” iddiası da yer alıyor…

Söz konusu istihbarat timinde Suudi Arabistan Adli Tıp Başkanı’nın da bulunduğu ileri sürülüyor! Ki, bu haber akla “delillerin itina ile karartılması” hususunu getiriyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER