ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ver, narkozu!

Haydut Devlet ABD’nin “Suriye Özel Temsilcisi” görevine getirilen James Jeffrey için “Türk Dostu” lafları, içeride gırla gidiyor .

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Yeni Şafak Gazetesi
22 Ağustos 2018 | 2.6 K

Haydut Devlet ABD’nin “Suriye Özel Temsilcisi” görevine getirilen James Jeffrey için “Türk Dostu” lafları, içeride gırla gidiyor. Bu tür tanımlamalar, bizleri uyutmak yahut gözlerimizi bağlamak içindir. Böyle diyerek afiyetle yedirirler. Uyandıktan sonra, iş işten geçmiş olur!

Jeffrey, 2008-2010 döneminde ABD’nin Ankara büyükelçisiydi.

9 Temmuz 2009’da Mister Simit ve oğlu tarafından Nakkaştepe’de bir öğle yemeğinde ağırlanmıştı. Yani? “Türk Dostu” değildir; buna mukabil, “Komprador Burjuvazi”nin can dostudur!

SEYİR DEFTERİ

Donald Trump’ın başkanlık seçimini kazanmasından üç gün sonra (11 Kasım 2016) Türkiye ile ABD ilişkilerinin “nasıl bir seyir izleyeceğini” BBC Türkçe’ye değerlendirirken “Trump’ın seçilmesi Erdoğan açısından olumlu bir gelişmedir. Trump, Gülen konusunda daha istekli olabilir” diye konuşmuştu!

Eh, Jeffrey’nin bu öngörüsü çöp tenekesini boyladı: Bu lafların, “illüzyon” gösterisi kapsamında söylendiği, özellikle şimdilerde daha iyi anlaşılıyordur.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER