15 Temmuz’daki CIA ajanları...

Donald Trump'ın başkanlık kampanyasında “üst düzey danışman” olarak yer alan James Woolsey, Bill Clinton'ın ilk döneminde iki yıl süre ile (1993-1995) CIA'in başındaydı. Trump'ın seçim zaferinden...

Donald Trump'ın başkanlık kampanyasında “üst düzey danışman” olarak yer alan James Woolsey, Bill Clinton'ın ilk döneminde iki yıl süre ile (1993-1995) CIA'in başındaydı. Trump'ın seçim zaferinden sonra yaptığı konuşmada teşekkür ettiği istihbaratçılar arasındaydı.
Woolsey, 15 Temmuz'daki darbe kalkışması hakkında CNN'de konuşmuş; girişimi “Taktik başarısızlık” olarak nitelendirmişti…
O yayında, enteresan bir detayı izleyicilerle paylaşan Woolsey, “Geçtiğimiz yılın (2015) altı ayını Türkiye'de geçirdiğini” söylemişti!
Eski CIA Başkanı, bu süre zarfında Türkiye'de ne yapmıştır?
2015'in Eylül ayından itibaren “Ankara'da kapı kapı dolaşan” kimi FETÖ kuryelerinin “En geç Temmuz 2016'da yüzde bir katrilyon askeri darbe olacak. Tayyip devrilecek!” diye konuştuklarını daha evvel bu sütunda yazmıştık…
Tam da burada; Trump'ın başkanlık kampanyası sırasında attığı “15 Temmuz'da, 13 CIA görevlisi Türkiye'de darbeye yardım etti” şeklindeki tweet'i hatırlayalım!
İslam düşmanı Donald Trump bile 15 Temmuz'un arkasında ABD-CIA'in olduğunu itiraf etmiştir. En iyi belge, itiraftır! Şu anda ABD'nin seçilmiş başkanı sıfatını taşıyan bir şahsın itirafından söz ediyoruz! Trump, 13 CIA'ci bağlamındaki bilgiyi danışmanı James Woolsey'den mi almıştır?
15 Temmuz'da FETÖ ile birlikte CIA ajanları da işin içindeydi, sahadaydı! Üstelik sayıları Trump'ın verdiğinden çok daha fazlaydı! Ankara'nın elinde darbe girişiminde yer alan CIA ajanlarıyla alakalı yeterince “sarsıcı” kanıt mevcut! Cumhurbaşkanı'nın “Bildiklerimi günü gelince söyleyeceğim!” dediği hadise, bu mevzu ile ilgili olabilir mi?
*
Şimdilerde Donald Trump'ın dizinin dibinde oturan CIA'in eski direktörü James Woolsey, WINEP'in (Washington Institute for Near East Policy) danışmanları arasındadır. Cengiz Çandar'ın kankası olan “Neo-Con” Paul Wolfowitz de WINEP'in danışman kadrosundadır.
WINEP, Terör Devleti İsrail'le doğrudan bağlantılıdır. İslam düşmanlığı ile öne çıkmış bir kuruluştur. FETÖ'nün kaçaklarından CIA elemanı Mister Emre Yaramaz'ın ABD'deki ilk işvereni WINEP idi! Stajını orada yapmıştır!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Son çıkan elektrikleri söndürsün! 22 Ocak 2020 | 1.819 Okunma Eğer, 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı; kimi Cumhurbaşkanı, kimi Başbakan yapacaklardı? 21 Ocak 2020 | 9.879 Okunma “Barış Tiyatrosu” yahut “Kim İnanır?” 17 Ocak 2020 | 2.238 Okunma Deşifre! 15 Ocak 2020 | 1.965 Okunma Yüz Seksen Derece! 14 Ocak 2020 | 2.381 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar