Yavaş ve Kılıçdaroğlu manifestosu! Erdoğan "Zapt edemeyiz" dedi! Bahçeli o gazeteciyi istedi!

 CHP'li büyükşehir belediye başkanları dün 13:00'da Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla Ankara Çankaya Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde toplandılar.Basına kapalı gerçekleşen...

 

CHP'li büyükşehir belediye başkanları dün 13:00'da Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla Ankara Çankaya Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde toplandılar.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilginç ve imalı sözlerin yanında Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş'ın konuşmaları damga vurdu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun "Partinin öz evladıyım" vurgusunu yeniden tekrar etmesi üzerine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İmamoğlu'na endirekt yanıt verdi.
Yavaş "Beni partiye genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu davet etti." diyerek örtülü yanıt verdi!
Aldığım bilgi ve notlarımı aktarıyorum. 
Mansur Yavaş konuşmasında; Cumhurbaşkanı'nın olduğu yerde bir tek onun selamlandığını, geçmişte Ahmet Necdet Sezer örneği ile anlatarak "Buna tüm salonun artık alışması gerekir." sözleriyle Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçileceğine vurgu yaptı. 

Ayrıca salonda Genel Başkan ve seçim kazanan belediye başkanları olduğu için akıl verircesine nasihat düzeyinde konuşma yapmanın yakışık almayacağını belirterek, Partiye 2014'te genel başkanın kendisini davetine değindi ve CHP'nin herkesin partisi olduğunu, 14 Mayıs’ın bir görev değişikliği sayılmasını, zafer kelimesinin düşmana karşı kullanılan bir cümle olduğu için siyasette zafer kelimesinin doğru olmadığını, ayrıca bürokratlar ile hükümetin ayrılarak intikam, kin gibi rövanş cümle ve algılardan uzak durmaları gerektiğini vurguladı.
Kemal Kılıçdaroğlu da, mahkeme kararı olmadıkça kimsenin suçlu ilan edilmemesi gerektiğini, aksi halde iktidardan farkları olmayacaklarını belirtti.
Devlette tekrardan hoşgörü ahlak adalet ve ilimi egemen kılacaklarını bu nedenle intikam ve kin mesajlarından kesinlikle uzak durulması gerektiğini, sakin güç ile amaçlarına ulaşacaklarını söyleyerek, ittifak lideri ve partilerine kesinlikle saygısızlık yapılmamasını ve mutabakat metni dışında başlıklarından uzak durulması gerektiğini söyledi.

ERDOĞAN "BU GAZETECİLERİ ZAPTEDEMEYİZ, MÜMKÜN OLDUĞU KADAR SİYASETTEN UZAK TUTALIM! " 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu dün konutundan ayrıldı, otelde kaldı, makam odasını topladı ve korumalarını azalttı! 03 Haziran 2023 | 5.459 Okunma 20 Gün Önce Emekli Bir Subay 'DARBE OLACAK!' İhbarında Bulundu! O İhbara Erdoğan'ın Yanıtı! 30 Mayıs 2023 | 10.056 Okunma CHP, doğru bir işi dahi yanlış yapmanın kitabını yazdığı için yine kaybediyor! 25 Mayıs 2023 | 5.127 Okunma Ve ŞOK! DP Lideri Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu'na 'ÇEKİLELİM!' dedi 19 Mayıs 2023 | 7.184 Okunma Seçim gecesi CHP Genel Merkezi'nde 'Simülasyon Sistemi' yoktu! Kemal Beyi yanıltan kadın! 17 Mayıs 2023 | 7.052 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar