Seçim gecesi CHP Genel Merkezi'nde 'Simülasyon Sistemi' yoktu! Kemal Beyi yanıltan kadın!

Her seçim sonrası klasiktir ama yazıyla ve sözle sabit bir gerçek olduğu için giriş bölümünü müsaadenizle kısacık kendime ayırayım.Kamuya açık-kapalı tüm yazı ve yorumlarımda...

Her seçim sonrası klasiktir ama yazıyla ve sözle sabit bir gerçek olduğu için giriş bölümünü müsaadenizle kısacık kendime ayırayım.

Kamuya açık-kapalı tüm yazı ve yorumlarımda iktidar partisinin TBMM'de çoğunluğu sağlayacağını ve ilk turda kıl payı kazanacağını yazdım.
Bu düşüncemi seçimin olduğu gün dâhil aralarında büyük bir medya patronu da olan tüm dostlara söyledim.

Dostlarım haklı olarak anket firmalarının illüzyonuna girdikleri için iddiamın tam tersini söylediler.

Seçim sonuçlarını bil(e)meyen şahıslara kızılması da anlamlı olmaz çünkü bu kadar çok bilinmeyenden, bir bilinir çıkarmak kolay değildi.
Ancak...
Anket firmaları hariç!
Birçok anketçi görevini yapmak yerine yine militanlık yapınca, tarihin çöplüğüne gittiler!

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK!

Çöplük diyorum, çünkü seçmeni manipüle etmek, hayal satmak ahlak dışı bir davranıştır.
Hatta bu kasıtlı anketler tam anlamıyla nitelikli bir dolandırıcılıktır.
Para karşılığında sadece manipüle etmediler, umut tacirliği de yaptılar!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, 9 Ağustos 2018'de 'yanıltıcı anketlere' karşı yasa teklifi verdiğinde keşke bu teklifine daha güçlü destek verseydik.
Neyse...
Bu olumsuzluklarla birlikte başta Optimar Başkanı Hilmi Daşdemir ve SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı gibi bir kaç ismin özel tebriki hak ettiğini tarihe not olarak düşelim. Seçimin Erdoğan'dan sonra kazananları onlar. İtibarlarını daha da yukarıya taşıdılar.
Gelelim seçim akşamına...
Seçim akşamı ilk verileri 17:24'te Malatya'nın Çivril köyünden Metin Kuluşaklı kardeşimden aldım.
İktidar, oyların yüzde 65'ini almıştı.

Elbette genele vurulacak bir ölçü değildi ama ardı ardına Amasya, Antalya ve İstanbul'dan ilk verileri destekleyen sonuçlar da bana gelince benim açımdan işin rengi ete kemiğe iyice bürünmüştü. İlerleyen saatlerde yayın organları da bu verileri vermeye başlayınca, iktidar partisinde rahatlık, muhalefet partilerinin genel merkezlerinde gerginlik oluşmaya başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'a Sinkaflı Küfüre Terfi, Etmeyin Diyen İdari Müdüre İşten Çıkarma! 24 Eylül 2023 | 3.345 Okunma Türkiye Noterler Birliğinde Yolsuzluk, Aşk, Uygunsuz Kaset Üçgeni! 23 Eylül 2023 | 3.750 Okunma İktidar Neden Kendi Ayağına Kurşun Sıkıyor! Özel Durum! 17 Eylül 2023 | 2.807 Okunma AK Parti Kurucusu Parti Kuruyor! Abdullah Gül, Camdan Bakıyor! 03 Eylül 2023 | 4.480 Okunma İMAMOĞLU 'Kılıçdaroğlu, Beni Destekleyen Medyaya Bile Düşman Oldu!' 15 Ağustos 2023 | 1.418 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar