Kılıçdaroğlu, Akşener'in hangi sürpriz teklifini reddetti? Ve Akşener'in son hamlesi!

Herkesin başka bir Atatürk tanımı yapma nedenini  düşününce, yolumuz sanki Heysem ve Descartes’e çıkıyor.İbn Heysem’in başlattığı, Descartes’ın metotlu şüphe yöntemi ile...

Herkesin başka bir Atatürk tanımı yapma nedenini  düşününce, yolumuz sanki Heysem ve Descartes’e çıkıyor.
İbn Heysem’in başlattığı, Descartes’ın metotlu şüphe yöntemi ile geliştirdiği, gerçeği araştırmaya başlamadan önce otoriteyi ve önyargıları reddetme, onların yerine doğru önermeleri koyma ilkesini Atatürk'ün hayat mottosu yaptığını gözlemliyorum. Bence Atatürk emsalsiz başarılarını bu mottoya borçlu.
(*Heysem ve Descartes’in tezine, din mefhumu hariç katılıyorum.
Neden din hariç?
Çünkü...
Aklı olmayan dinden muaf ama aklı ilahlaştıran şüphe, aklın zelzelesi değil mi?
Her zelzele hasar vermez mi?
Akıl zelzelenin altında kalırsa geriye kasaptaki etten farksız bir insan kalmaz mı?..
Sınırları olan, sınırsızı nasıl anlayabilir ?.. )

Belki biraz da sıkıldığınız bu girizgahı "Metotlu Şüphe"nin iyi kullanılmak şartıyla  siyasette işe yaradığına şahitlik yapsın diye yazdım.

AKŞENER, "MASADA HERKESİN OYU EŞİT " SÖZÜNÜ DUYMAK BİLE İSTEMİYOR!

Tarih Doktoralı, Sosyal Bilimler hocası Akşener elbette bu konulara hakimdir. Bizi yanlış hükümlere sürükleyebilecek nedenleri, teker teker tespit etmeden, yavaş yavaş zihnimizi abluka altına alan fikirleri kökünden söküp atmadan gerçekle de yüzleşemiyoruz!

Tabi bunu yaparken şüpheciler gibi sırf şüphe etmek için şüphe etmemek kaydıyla!

Sözü dolandırmadan direkt yazıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yavaş ve Kılıçdaroğlu manifestosu! Erdoğan "Zapt edemeyiz" dedi! Bahçeli o gazeteciyi istedi! 26 Mart 2023 | 5.442 Okunma Siyaset patlayacak! CHP'nin İnce'ye götüreceği teklif! Erbakan'la Erdoğan görüşmesini kim engelledi? 25 Mart 2023 | 5.050 Okunma Mehmet Şimşek'de tümör çıktı! İyi Parti'de her şey yeni başlıyor! Ve Bay Kemal! 23 Mart 2023 | 10.029 Okunma Seçimin sonucunu etkileyebilecek TUZAK! Git Bakalım Muharrem! Müge Anlı! Erbakan! 21 Mart 2023 | 6.202 Okunma İktidarda Şimşek yarılması! Müge Anlı, Kaplan, Gökçe ve Yalçın'a teklif var! Hande Fırat! 20 Mart 2023 | 6.854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar