CHP’nin eylem planı

CHP, üzerindeki ölü toprağını atmak için stratejik adımlar atmaya hazırlanıyor. Erdoğan’ın zaman zaman sol siyasi argümanları kullanması, CHP’nin geleneksel siyaset yapma pratiğini gözden...

CHP, üzerindeki ölü toprağını atmak için stratejik adımlar atmaya hazırlanıyor. Erdoğan’ın zaman zaman sol siyasi argümanları kullanması, CHP’nin geleneksel siyaset yapma pratiğini gözden geçirmesine neden oldu. 
CHP artık sağ söylemlerle, merkezi de kucaklayacak diyalog kurma yollarını zorluyor. 
Kılıçdaroğlu’nun iktidara yönelik McKinsey eleştirisinde, “Ezanımıza, bayrağımıza saldıranlarla iş birliği yapıyorsunuz!” eleştirisini, bu yeni stratejinin bir parçası olarak okumak mümkün. 
Yavaş yavaş gerçekleştiği için hissedilmeyen CHP’deki bu paradigma değişikliği aslında bir alt başlık. 
Asıl niyetleri; yerel seçimleri iktidar için güven oylamasına dönüştürerek, halkı sokakta aktifleştirecek bir siyaset zemini oluşturmak. 
“Finale gel artık” diyorsanız...
CHP geçim sıkıntısını siyasi bir tepkiye dönüştürerek Ankara ve İstanbul’u almak istiyor!

Erdoğan’ın çay sürprizi!

İlginç ama hoşuma giden özel bir bilgi aldım.
2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp, sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çay daveti gitmiş. 
Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt gelmesi ayrı bir güzellik... 
Açılan pankart ne kadar eleştiri sınırlarını zorluyor, maksadı aşıyorsa, Erdoğan’ın daveti, bir o kadar yerinde ve anlamlı...
Bu küçük davet, toplumsal kutuplaşmayı bitirmek için büyük bir yol açabilir!
Erdoğan, toplumsal mütabakat çerçevesinde Fazıl Say gibi muhalif bazı isimlere de çay daveti yapmayı düşünüyor. Cumhurbaşkanı, kısa süre önce annesi vefat eden Say’a telefonla taziyede de bulunmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gül'ün makam aracında zehirli gaz şüphesi! 27 Ocak 2019 | 2.245 Okunma Gökçek, Özhaseki'yi destekledikten sonra istifa ederek MHP’ye geçecek! 20 Ocak 2019 | 1.687 Okunma TBMM’nin pimi çekilmiş bombaları! 13 Ocak 2019 | 439 Okunma Yeni Gezi olursa gereğini yaparız! 06 Ocak 2019 | 864 Okunma Yargıtay'da 'ses kaydı' polemiği! 30 Aralık 2018 | 815 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar