Emekli amirallerin ‘sübliminal’ darbe girişimi

Bu nasıl bir vehim böyle?

İktidar bütün organlarıyla ayağa kalktı. Meclis Başkanı, CB Yardımcısı, başdanışmanlar, Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Emniyet, Jandarma, AK Parti ve MHP açıklamalar üstüne açıklamalar yaptı, yapıyor…

Savcılar da tabii harekete geçti: Gözaltılar yapıldı… “İrtibatları” falan araştırıyor.

Muhalefet, amirallerin bildirisini yanlış bulmakla beraber, hükümetin bunu “kullandığını”, bir “kutuplaşma” daha yaratmaya çalıştığını söylüyor.

Bu sert siyasi kutuplaşmada, Yargıtay da iktidarın açıklamalar kervanına katıldı: “Anayasal ve yasal yetkiye dayanmayan ve milletin iradesini hedef alan hiçbir güç ve oluşum kabul edilemez.”

Yargıtay’ın muhtemelen önüne gelecek bir konuda böyle açıkça ihsas-ı reyde bulunması her şeyden vahimdir. Yargıtay, “yetki” kavramını da hukuken yanlış kullanmıştır. Bildiri yayınlamak ne zamandan beri bir “yetki-yetkisizlik” sorunu oldu?!

Yetki kavramı sadece kamu görevlileri için söz konusu olabilir, emekli amirallerin......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emekli amirallerin ‘sübliminal’ darbe girişimi 06 Nisan 2021 | 59 Okunma İradesini teslim etmiş canlı robotlar 31 Mart 2021 | 724 Okunma CB sisteminde örnek bir kurum 30 Mart 2021 | 476 Okunma ‘Düşük profilli’ siyaset 26 Mart 2021 | 376 Okunma Ayasofya imamı ve faiz meselesi 24 Mart 2021 | 1.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar