Vay anasını!

Tarih 25 Temmuz 2016. Yani Fetullahçı terör örgütünün kanlı darbe girişiminden sadece ama sadece 10 gün sonrası... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti, CHP ve MHP liderlerini Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul ediyor.

Amaç, siyasi parti liderlerinin darbeden sonraki süreçle ilgili önerilerini de dinlemek. Darbecilere ve darbecileri koruyan ülkelere karşı tek ses tek yürek olmak amaç.
Liderler saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin kapısından içeri giriyor ve doğrudan Erdoğan ile görüşmeye başlıyor.
Cumhurbaşkanı darbe ile mücadele konusunda önerileri almaya başlamadan önce dönemin Başbakanı AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye darbeye karşı kararlı tutumları nedeniyle teşekkür ediyor.
Sıra önerileri almaya geldiğinde ilk söz Binali Yıldırım'a veriliyor.
Dönemin Başbakanı Yıldırım darbe ile ilgili mücadelenin özverili şekilde devam ettiğini, FETÖ'ye bulaşan kişilerin tespit edilip görevden uzaklaştırıldığını belirtiyor.
Sonra bir tehlikeye dikkat çekiyor.
Görevden uzaklaştırılan ya da ilk etapta tutuklananlar arasında masumların da olabileceğini belirterek, bu kişilerin kendilerini savunabilecekleri ya da aklayabilecekleri bir komisyon kurulmasını öneriyor. 
Cumhurbaşkanı öneriye sıcak bakıyor ve OHAL İşlemleri Komisyonunun kurulmasına karar veriliyor.
Binali Yıldırım önerilerini sunduktan sonra sıra Kemal Kılıçdaroğlu'na geliyor. Cumhurbaşkanı CHP liderine "Darbecilerle mücadele konusunda önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?" diye soruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aklanıncaya kadar ara… 21 Mayıs 2021 | 10.807 Okunma Akşener artık HDP-PKK ağzıyla konuşuyor! 19 Mayıs 2021 | 3.431 Okunma Bakan olacak iki HDP’li!.. 17 Mayıs 2021 | 3.924 Okunma Erdoğan iyilik yaptı, kötülük gördü! 12 Mayıs 2021 | 3.129 Okunma Nerede bu paralar? 10 Mayıs 2021 | 3.807 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 4 yorum