Teşhis yanlış olunca tedavi mümkün olmuyor!

Günlerdir Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin bir çalışana uyguladığı insanlık dışı muameleyi konuşuyor, "Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste" sözünün nasıl tecelli ettiğine hep birlikte tanıklık ediyoruz.

Enes kardeşim bir mazlumdu...
Ama ona yapılan zulüm öyle bir yayıldı ki en son Cumhurbaşkanı Erdoğan bile yapılana isyan eder hâle geldi.
Hakir görülen, ezilmeye çalışılan, küçümsenen Enes büyüdükçe büyüdü, kendini büyük sanan kibir abidesi başkan yardımcısı küçüldü, yok oldu gitti.
Sırasıyla önce unvanı, sonra koltuğu en sonunda da kendisi gitti!
Veysel İpekçi gitti diye sorun bitti mi?
Hayır kardeşim, bitmedi!
AK Parti'nin en büyük sorunu bundan sonra başlıyor zaten. Şöyle ki: 
Sayın Erdoğan her seçim sonrası, "Mesajı aldık, gereken dersleri çıkaracağız" der durur. Her seferinde sıkıntıların nereden kaynaklandığını araştıracak bir ekip kurulur ve raporlar hazırlanıp kendisine sunulur. 
Sayın Erdoğan da bu raporlara göre sorun neredeyse neşteri oraya vurur ve gerekliği değişiklikleri yapar. Ancak her ne hikmetse gelenler, gidenlerden beter çıkar. AK Parti yıllardır bu kısır döngüyü yaşadığı için güç kaybına uğruyor. 
Yazılarımı okuyan kardeşlerim şahitlik edeceklerdir.
Yıllardır AK Parti'nin yaşadığı bu kısır döngüye dikkat çekiyor, "Erdoğan'ın önüne rapor koyanların bizzat kendileri raporluk olduğu sürece AK Parti bu sorunu yaşamaya devam edecek" diyorum.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne konuşalım? 15 Ocak 2021 | 4.275 Okunma Çok geç olmadan... 13 Ocak 2021 | 6.623 Okunma Utanma duygusu... 11 Ocak 2021 | 5.053 Okunma Trump yargılansın, Demirtaş serbest bırakılsın! 08 Ocak 2021 | 5.261 Okunma Gezi ile 15 Temmuz karışımı gibi bir şey istiyorlar! 06 Ocak 2021 | 5.111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 3 yorum