Size PKK yakışır!

Terör örgütü PKK ile ilişkisini kesmeyen Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanları görevden alınınca ortalık karıştı.  Demokrasi ve özgürlük adı altında terör örgütü PKK'ya destek veren güruh boş durur mu?

Saniye sektirmeden başladılar hezeyana...
"Bu bir sivil darbedir ve demokrasi artık tamamen rafa kalkmıştır" diyorlar. Aslında bu sözlere verilecek kısa ve net bir cevabım var ama buraya yazılacak türden değil. Onun için meseleyi biraz uzun anlatmak zorunda kalacağım.
Süreci şöyle bir hatırlayalım.
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha seçimler öncesi, "PKK'yı belediyeler üzerinden desteklemeye devam ederseniz gerekeni yaparız" diye uyardı mı?
Uyardı...
Sonracıma...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çıkıp, "Siz oy aldınız diye teröristleri lojistik olarak destekleyecek ve besleyeceksiniz ve biz bunu seyredeceğiz öyle mi? Siz devleti tanımamışsınız, milleti tanımamışsınız. Biz size devleti de milleti de tanıtmasını biliriz" diye uyardı mı?
Uyardı.
Peki görevden alınan belediye başkanları ne yaptı? Bu uyarılara rağmen sonlarını getirecek yola adım atmaktan geri durmadı.
Ne yaptıklarını da hatırlayalım.
Biri, PKK'ya destek verdikleri için Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen KCK'lı teröristleri yeniden belediyelere doldurdu. 
Diğeri, Mehmetçik ile girdiği çatışmada yaralanan teröristleri özel bir hastanenin özel olarak hazırlanmış bölümünde gizlice tedavi etti ve ettirdi. O teröristleri, Mehmetçiğe yeniden kurşun sıksın diye iyileştirip dağlara geri gönderdi. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu süreçte Türkiye’yi kimin yönetmesini isterdin? 08 Nisan 2020 | 7.163 Okunma ‘Yerel hükûmet’ ve ‘organize kötülük’ 06 Nisan 2020 | 7.895 Okunma Yarasa gözlüler! 03 Nisan 2020 | 8.328 Okunma Biz bize yeteriz güzel ülkem! 01 Nisan 2020 | 5.731 Okunma Birlikte başarabiliriz! 30 Mart 2020 | 5.047 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum