Kılıçdaroğlu 'tamam' diyor!

Aylar önce, "Kemal Kılıçdaroğlu Kandil'in isteğini geri çevirmeyecek ve HDP ile seçim ittifakına gidecek" dediğimde CHP'li arkadaşlarım bana epey bi saldırmıştı. Küfürler...

Aylar önce, "Kemal Kılıçdaroğlu Kandil'in isteğini geri çevirmeyecek ve HDP ile seçim ittifakına gidecek" dediğimde CHP'li arkadaşlarım bana epey bi saldırmıştı.
Küfürler, hakaretler, “İftira atma, Atatürk’ün partisi böyle bir şey yapmaz” demeler. Herkes ağzına geleni saymıştı.
Aradan geçen süre gerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun, gerekse CHP'li diğer kurmayların bu yönde bir isteği olduğunu ve hatta çalışmalar yaptıklarını gösterdi.
Ekrana çıkan kimi CHP'li üst düzey isimlerin, "Bizim HDP ile gönül ittifakımız var" demesi, arka kapı diplomasisi ile pazarlıkların yapıldığını işaret ediyordu. 
Ancak CHP her seferinde her nedense bu görüşmeleri inkâr ediyor, hatta yalanlama yolunu seçiyordu. 
Ancak son görüşmeyi inkâr edecek hâlleri kalmadı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 8 Kasım tarihinde HDP kökenli Ahmet Türk ile bir otelde gizlice görüştüğü ve ittifak pazarlıkları yaptığı haberi medyaya düştü. Her iki taraf da önce hık mık etti, sonra "Yahu görüştük de hele bir sorun niye görüştük" dedi, en sonunda olanı biteni itiraf etmek zorunda kaldı.
Daha doğrusu Kemal Kılıçdaroğlu ölü taklidi yapmayı tercih ederken, Ahmet Türk, RS FM'de gizli görüşmenin içeriğine ilişkin konuştu. 
Ahmet Türk yaptığı açıklamanın bir yerinde, "Ben ne dediysem Kemal Kılıçdaroğlu onayladı" dedi. 
Kemal Bey nelere onay vermiş bir bakalım:
Ahmet Türk, "Demokrasiyi esas alan ve bunu yürütebilen bazı yerlerde ortak adaylar etrafında bütünleşmelidir" demiş, Kılıçdaroğlu itirazsız kabul etmiş.
Ahmet Türk, "Resmî bir ittifak olmayabilir ama birçok yerde o ilin yönetimini değiştirecek bir güç varsa onu da doğru kullanmak lazım" demiş, Kılıçdaroğlu buna da "tamam" demiş. 
Dikkatinizi çekti mi?
Ahmet Türk, yönetici değişikliğinden değil, yönetim değişikliğinden bahsediyor, Kemal Kılıçdaroğlu da onay veriyor. Nasıl bir yönetim değişikliği olacağını merak ediyorsanız, CHP'nin 24 Haziran seçimleri öncesinde hazırladığı seçim beyannamesine göz atmanız yeterli:
"Bazı bakanlıkların taşra kuruluşları da yerel yönetimlere devredilecek ve yerel yönetimlerin aldığı kararlara merkezî yönetimin müdahalesini önlemek için yasal düzenlemeler yapılacak."
"Vergiyi belediyeler toplayacak, madenleri belediyeler işletecek, polis gücü belediyelerin kontrolünde olacak. Tüm okullar belediyelerin olacak, müfredatı da onlar belirleyecek. Ekonomiyi de belediyeler yönetecek, tarımı da."
Şimdi anladınız değil mi il yönetiminin değişmesiyle neyin amaçlandığını?
"Yahu belediye seçimlerinde il yönetimi nasıl değişecek kardeşim?" dediniz.
Duydum!
Şöyle olacak o iş:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah'a ısmarladık... 12 Eylül 2019 | 25.426 Okunma Kim bunlar? 09 Eylül 2019 | 12.964 Okunma Yine yalan İmamoğlu, yine yalan! 07 Eylül 2019 | 8.770 Okunma Düşünce özürlülüğü!.. 05 Eylül 2019 | 7.902 Okunma İmamoğlu'na kim operasyon çekiyor? 03 Eylül 2019 | 15.900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar