Galoş...

Dünyanın en muazzam eserini de yapsan bunlar için kıymeti harbiyesi olmuyor. Farz-ı misal… Bir zamanlar keçi patikasını andıran yolları, uçak pistini aratmayan otobanlara çeviriyorsun, ama beğendiremiyorsun....

"Bunların derdi yol falan değil şekerim. Akaryakıtın daha çok alınmasını istiyorlar, çünkü akaryakıttan daha çok vergi almanın derdindeler" diye yorum kasıyorlar.

**

Aşılmaz dağların içinden tüneller geçiriyorsun. "Tünel midir patates deposu mudur anlamadım. Oysa şu tünellerin içinden geçerken gelincik bahçesinden geçiyormuşuz hissi verilebilirdi. Hiç beğenmedim" diye burun kıvırıyorlar.

** 

Ülkenin dört bir yanını demir ağlarla örüyor, eski kara trenleri kaldırıp yerine hızlı trenler getiriyorsun. Ya, "Nostalji olsun diye bindiğimiz trenlerimizi elimizden aldılar" diye itiraz ediyorlar. Ya da "Japonya’da 500 kilometre hızla gidiyor anacım, siz hızlı tren görmemişsiniz" diye karalamaya çalışıyorlar.

Bakın dile kolay...

İstanbul Boğazı'nın altından, denizin bilmem ne kadar dibinden Marmaray'ı yapıp içinden tren geçiriyorsun. Yaptığını dünya takdir ediyor, ama bunlar "Balıkların yuvasını bozdular, yazıklar olsun" diyor.

Hadi, "Bunun aklından zoru var" diyorsun ve mikrofonu en akıllısına uzatıyorsun. 

O da "Efendim...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vallaha bu Kanal İstanbul! 20 Ağustos 2019 | 8.003 Okunma Sizin başanıza gelse ne hissederdiniz? 17 Ağustos 2019 | 15.251 Okunma Kafa karıştıran bir soru... 15 Ağustos 2019 | 7.701 Okunma Uyanık olma... 10 Ağustos 2019 | 5.691 Okunma Hizmet satmak!.. 08 Ağustos 2019 | 9.286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum