Galoş...

Dünyanın en muazzam eserini de yapsan bunlar için kıymeti harbiyesi olmuyor. Farz-ı misal… Bir zamanlar keçi patikasını andıran yolları, uçak pistini aratmayan otobanlara çeviriyorsun, ama beğendiremiyorsun....

"Bunların derdi yol falan değil şekerim. Akaryakıtın daha çok alınmasını istiyorlar, çünkü akaryakıttan daha çok vergi almanın derdindeler" diye yorum kasıyorlar.

**

Aşılmaz dağların içinden tüneller geçiriyorsun. "Tünel midir patates deposu mudur anlamadım. Oysa şu tünellerin içinden geçerken gelincik bahçesinden geçiyormuşuz hissi verilebilirdi. Hiç beğenmedim" diye burun kıvırıyorlar.

** 

Ülkenin dört bir yanını demir ağlarla örüyor, eski kara trenleri kaldırıp yerine hızlı trenler getiriyorsun. Ya, "Nostalji olsun diye bindiğimiz trenlerimizi elimizden aldılar" diye itiraz ediyorlar. Ya da "Japonya’da 500 kilometre hızla gidiyor anacım, siz hızlı tren görmemişsiniz" diye karalamaya çalışıyorlar.

Bakın dile kolay...

İstanbul Boğazı'nın altından, denizin bilmem ne kadar dibinden Marmaray'ı yapıp içinden tren geçiriyorsun. Yaptığını dünya takdir ediyor, ama bunlar "Balıkların yuvasını bozdular, yazıklar olsun" diyor.

Hadi, "Bunun aklından zoru var" diyorsun ve mikrofonu en akıllısına uzatıyorsun. 

O da "Efendim...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah'a ısmarladık... 12 Eylül 2019 | 25.423 Okunma Kim bunlar? 09 Eylül 2019 | 12.963 Okunma Yine yalan İmamoğlu, yine yalan! 07 Eylül 2019 | 8.770 Okunma Düşünce özürlülüğü!.. 05 Eylül 2019 | 7.899 Okunma İmamoğlu'na kim operasyon çekiyor? 03 Eylül 2019 | 15.900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum