Erkan Mumcu’nun dehşet veren açıklamaları!..

Türkiye, yeni parti iddialarını konuşurken, AK Parti iktidarında bir dönem bakanlık yapan Erkan Mumcu'nun eskiye ve eskilere dair açıkladığı bilgiler ortalığa saçıldı.

Açıklamada geçmişe dair, hele hele Sabih Kanadoğlu'nun ortaya attığı 367 krizine dair açıklamaları dehşet verici...
Erkan Mumcu bu krizin Erdoğan'a yönelik bir tuzak olduğunu ve bu tuzağı FETÖ'nün AK Partili kimi isimlerle birlikte kurduğunu söylüyor.
Dikkat çektiği iki isim var.
Bunlardan biri Abdullah Gül, diğeri ise Bülent Arınç...
"Aslında bütün plan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yaptırmamaktı. Bunun için Erdoğan, Abdullah Gül ismini açıklamaya mecbur edildi" diyor ve bunun nasıl yapıldığını mealen şöyle açıklıyor:
"Biz o dönemde Erdoğan'a, aday olması durumunda Anavatan Partisi olarak destek vereceğimizi açıkça ilan ettik. Ancak devletin bütün klikleri Erdoğan'ın aday olmaması için mücadele ediyordu. İstemeyenler arasında FETÖ de vardı. 
FETÖ Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını istiyordu ve bunun için bir plan hazırlandı. Örneğin, Bülent Arınç o dönemde, 'İkinizden biriniz aday olmayacaksınız ben aday olurum' diyerek Erdoğan'ı Abdullah Gül ismini açıklamaya mahkûm hâle getirdi."
Dahası var...
Erdoğan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın bir mutabakat kurduğunu ancak mutabakatı Arınç-Gül ikilisinin bozduğunu söylüyor.
Mumcu'nun o yıllara ait açıkladığı dehşet verici bir detay daha var.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sapık mı dediniz? 13 Kasım 2019 | 9.142 Okunma Bize hangi dini öneriyorsunuz? 11 Kasım 2019 | 10.502 Okunma Demirtaş dışarı, Erdoğan içeri mi? 08 Kasım 2019 | 7.671 Okunma Erdoğan gibi dik durabilmek! 06 Kasım 2019 | 7.109 Okunma Bülent Arınç’a açık çağrı! 04 Kasım 2019 | 13.255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 3 yorum