Erdoğan’a karşı kaybeden aklını kaybediyor!

Biz, "Türkiye’de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var" dediğimizde birilerini ikna edemiyoruz. Neden? "Çünkü siz iktidarın nimetlerinden yararlanıyorsunuz. Çünkü yazdığınız her yazıya...

Biz, "Türkiye’de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var" dediğimizde birilerini ikna edemiyoruz.
Neden?
"Çünkü siz iktidarın nimetlerinden yararlanıyorsunuz. Çünkü yazdığınız her yazıya karşılık evlerinize çuval çuval para geliyor! Çünkü açlığını yaşadığınız şan, şöhret ve zenginlik ancak bu yolla geliyor" diyorlar.
Peki, Avrupa medyasına ne demeli? Onlar da ülkede bir muhalefet sorunu olduğunu yazıyor. Hatta muhalefettekilerin beyinsiz olduğunu dahi söylüyor. 
Alın size Foreign Policy Dergisi..
Amerika'da yayın yapan dergi, Türkiye'deki muhalefetin durumunu değerlendirdiği yazıda, "Türkiye'nin muhalefeti önce Erdoğan'a karşı kaybetti sonra aklını kaybetti" diyor.
Yazının devamı çok çarpıcı:
"Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran’da üst üste gelen 13’üncü seçim zaferini ilan ettiğinden beri muhalifleri baş aşağı düşüşteler.
Hüzün verici durumları Türk siyasetinin temel sorununu yansıtıyor. Muhalefet yeni fikirlerden ve esin kaynağından yoksun; liderleri ise ülkelerini kurtarmaktan ziyade koltuklarını korumakla ilgileniyor.
Seçimden sonra Muharrem İnce’nin etrafında toplanan geniş tabanlı muhalefet birliği çöktü. Muhalefet seçmenlerinin sabrı tükendi. En tepeden başlayarak kellelerin gittiğini görmek istiyorlar..."
Okurken sesli güldüm vallahi...
"Erdoğan'a karşı kaybeden, sonradan aklını da kaybediyor!"
Seçimi kaybedenlerin "oylar çalındı" diye başladığı yaygara ve sonrasında ürettiği manyaklara has fikirler, tespitin olağanüstü olduğunu gösteriyor. 
Adamlar on bin kilometre öteden sorunu görüp teşhisi koyuyor ama bizim kronik iktidar düşmanı kesim, yanı başında yaşanan sıkıntının farkında değil.
İki üniversite bitirdiğinden, bilgi birikiminin zirvelere ulaştığından dem vuruyor ama muhalefeti eleştirenlere "Sen ne kadar para aldın onu söyle" demekten başka cümle kuramıyor.
Yahu düşünebiliyor musunuz?
Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesi İyi Parti'ye 15 milletvekili kiraladı diye kendisini "Siyasetin CEO'su" pankartlarıyla selamlayanlar oldu. Yani Kılıçdaroğlu'na "Siyasetin CEO'su" demek, "Ben kafatasımın içinde beyin yerine bıngıldak taşıyorum" demekten farksız bir durum ama adam bunun farkında değil. 
"İktidarın onlarca hatası olduğunu kabul edin" diyorlar.
Yahu onlarca değil, binlerce hatası var iktidarın. FETÖ konusundaki öngörüsüzlük, Çözüm Süreci'ndeki basiretsizlik, kırılgan ekonomiden dolayı yaşatılan sorunlar falan...
Buna benzer yüzlerce hatadan bahsedebiliriz. Kaldı ki seçmen kesimi bu hataların yapıldığını görüyor ve ona göre iktidarın notunu kırıyor. Son seçimlerde giden 7 puan neden gitti sanıyorsunuz?
Ama aynı seçmen, iktidarın bunca hatasına rağmen muhalefete şans vermek istemiyor. Amerikalıların deyimiyle, "Onlarda en azından akıl var, sizde o da yok" diyor. 
Haklılar...
Hem terör örgütleriyle ittifak yapıp hem de "Bu ülkeyi cennet gibi yöneteceğiz" diyenlerde akıl olduğunu iddia edebilir misiniz? 
Seçim sonrası birbirine düşen, hepi topu 600 oyu sayamayan bir partide zerre-i miskal akıl olduğunu söyleyebilir misiniz?
Var diyorsanız, böyle devam edin!
Ama biliniz ki siz böyle devam ettikçe sittin sene iktidar yüzü göremezsiniz.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah'a ısmarladık... 12 Eylül 2019 | 25.426 Okunma Kim bunlar? 09 Eylül 2019 | 12.964 Okunma Yine yalan İmamoğlu, yine yalan! 07 Eylül 2019 | 8.770 Okunma Düşünce özürlülüğü!.. 05 Eylül 2019 | 7.902 Okunma İmamoğlu'na kim operasyon çekiyor? 03 Eylül 2019 | 15.900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar