Cübbeli Ahmet Hoca’nın uyarısına dikkat!

28 Şubat döneminde Milliyet gazetesi İstanbul Anadolu Yakası bölge muhabiriydim. Bir gün gazeteden aradılar, “Derhal Kadıköy’e falanca adrese geç. Büyük bir operasyon yapılacak" dediler.

28 Şubat döneminde Milliyet gazetesi İstanbul Anadolu Yakası bölge muhabiriydim. Bir gün gazeteden aradılar, “Derhal Kadıköy’e falanca adrese geç.

Büyük bir operasyon yapılacak” dediler.

Atladığım gibi olay yerine gittim.

Ortalık ana baba günü âdeta. Bir medya ordusu orada polisin operasyon yapması için bekliyor. Ama operasyon bir türlü yapılamıyor.

Nedir, neyin nesidir anlamaya çalışırken yanı başımda bir polis şefinin telefon görüşmesine şahit oldum. Aradığı kişi o dönem Türkiye’yi ayağa kaldıran Aczimendi Şeyhi Müslüm Gündüz’dü…

İnanılır gibi değildi.

Biraz ötede Fadime Şahin ile aynı evde olan Müslüm Gündüz’e, “Hadi gecikiyoruz operasyon başlamak üzere, acele et” diyordu polis şefi. Sonra da yanındaki polislere dönüp, “Tamam, hazır bekleyin. Birazdan banyoya girecek, ikisini de uygunsuz durumda yakalayacağız” diyordu.

Sonuç?

Operasyon yapıldı, şeyh bozuntusu Müslüm Gündüz, Fadime Şahin ile uygunsuz durumda yakalandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anayasa Mahkemesinin ışıkları… 16 Ekim 2020 | 4.565 Okunma Yarın bir seçim olsa... 14 Ekim 2020 | 5.969 Okunma Onursuz bir zafer uğruna… 12 Ekim 2020 | 4.778 Okunma Kemal Bey'in çözüm önerileri önemli... 09 Ekim 2020 | 4.565 Okunma Ülkeyi bunlar mı yönetsin? 07 Ekim 2020 | 6.138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum