CHP'nin görevi asılacak adamları savunmak mı?

Türkiye bu hafta iki büyük olayı, daha doğrusu iki büyük ziyareti konuştu. Birinci ziyaret Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı, yanına sanatçı ve gazetecilerden oluşan bir grubu alarak...

Türkiye bu hafta iki büyük olayı, daha doğrusu iki büyük ziyareti konuştu. 
Birinci ziyaret Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı, yanına sanatçı ve gazetecilerden oluşan bir grubu alarak sınır karakoluna gitti, Afrin'i YPG'ye mezar yapan askerlerle bir araya geldi.
Bu ziyaretin belli bir kesimin hoşuna gitmeyeceğini tahmin ediyorduk ki tahminimizde yanılmadık.
CHP sözcüsü Bülent Tezcan, Erdoğan'ın asker kıyafeti giymesini içine sindirememiş olacak ki "Cumhurbaşkanlığı makamı şımarıklık makamı değildir" diye açıklama yaptı. 
"Ana muhalefet partisidir, beğenmediği meseleleri eleştirme hakkı vardır elbet" diyebilirsiniz.
O zaman gelin ikinci önemli ziyarete şöyle bir göz atalım. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ki biz onu "Muhasebeci Kenan" olarak tanıyoruz. Kendisi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı yattığı cezaevinde ziyaret etti.
Ziyaretinin nedenini kamuoyuna şöyle açıkladı:
"Bir an önce yargılanmasının tamamlanıp serbest kalmasını arzu ediyoruz. Biz hiçbir zaman tutuklu gazeteci ve milletvekillerinin bu şekilde cezaevlerinde olmalarını arzu etmiyoruz. Ziyaretimizin kendisine hem moral olması hem de destek verip bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını vurguladık. Umarım tahliye olur."
Bu olayı öğrendikten sonra Bülent Tezcan'a dönüp, "Cumhuriyet Halk Partisi makamı, teröristlere yardakçılık yapma ve hatta teröristlik yapma makamı değildir" diyesim geliyor. 
Sen askere moral vermek için sınıra giden Erdoğan'ı tefe koyacaksın. Perde arkasında ise PKK'nın siyasi kanadının başındaki eli kanlı teröristi ziyaret edeceksin.
Devletin askerini ve polisini arkadan kahpece vurarak katleden teröristlerin kravatlı temsilcisini şu dönemde ziyaret etmenin nedeni nedir?
Nedir bu ziyaretin sebebi söyleyin?
Kürtlerin oyunu alabilirim hesabı mı? Yoksa sokaklar nasıl ateşe verilir, Yasin Börü gibi masumlar nasıl katledilir dersleri almak mıdır?
Muhasebeci Kenan diyor ki: "Selahattin Demirtaş'ın özgürlüğü elinden alındı."
Be vicdansız. 
Be ciğersiz herif...
Yasin Börü 16 yaşındayken özgürlüğünden değil, hayatını yaşamaktan mahrum edildi be!.. Elinde ne silah vardı ne molotof ne sapan ne de taş! Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtıyordu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah'a ısmarladık... 12 Eylül 2019 | 25.426 Okunma Kim bunlar? 09 Eylül 2019 | 12.964 Okunma Yine yalan İmamoğlu, yine yalan! 07 Eylül 2019 | 8.770 Okunma Düşünce özürlülüğü!.. 05 Eylül 2019 | 7.902 Okunma İmamoğlu'na kim operasyon çekiyor? 03 Eylül 2019 | 15.900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar