Buna ‘hainlik’ demeyelim mi?

HDP'li 3 belediye başkanının görevden alınması sonrası yaşananları takip ediyorsunuz değil mi? Puzzle'ın parçalarını sizin için bir araya getireyim müsaadenizle...

Pervin Buldan, "Biz 23 Haziran'da İstanbul'u almayı başardıysak Diyarbakır'ı, Van'ı ve Mardin'i kayyumlardan almayı başarabiliriz. Ancak bunun için birlikte, beraber omuz omuza yürümeye ihtiyaç var" dedi.
Ardından Sezai Temelli çıktı, "Buradan bütün siyasi partilere çağrı yapıyorum. Eğer bugün bu gasba karşı çıkmazsanız, siyaseten artık yoksunuz. Yok olmamak için yok sayılmamak için tüm siyasi partiler şimdi halkın iradesini yok sayan bu iktidara karşı sesini yükseltmeli, iradesini ortaya koymalıdır” açıklaması yaptı. 
Ve en son Kandil konuştu...
CHP'yi işaret ederek, "HDP'ye destek verin" diye âdeta ültimatom verdi terör örgütünün lider kadrosu...
Peki sonrasında ne oldu, bir de ona bakalım.
CHP yönetimi topyekûn ayağa kalktı. HDP tabanından gelmeyen dozda tepkiler verildi. Kemal Kılıçdaroğlu bunun yeni bir siyasi darbe olduğunu söyledi. Yanındaki terörist sevici kurmay kadro, "Demokrasi elden gidiyor" hezeyanlarına başladı. 
İstanbul için tatilini yarıda kesmeyen Ekrem İmamoğlu önce tweet attı, yetmedi Diyarbakır'a gideceğini açıkladı.
Bu da yetmedi.
Önceki gün CHP'nin kurmay kadrosu Mardin'e gitti, Ahmet Türk'ün yanında bardak gibi dizilip "Kayyum'u kabul etmiyoruz" açıklaması yaptı. 
HDP'li belediye başkanlarının neden görevden alındığını sanırım hepimiz biliyoruz değil mi?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce ne yapabilir? 14 Ağustos 2020 | 5.180 Okunma CHP’nin yapamadığı kötülüğü bizimkiler yaptı! 12 Ağustos 2020 | 9.505 Okunma Vatandaş aç, aç!.. 07 Ağustos 2020 | 7.191 Okunma İstanbul Sözleşmesi… 05 Ağustos 2020 | 4.432 Okunma Yeni ittifaklar… 03 Ağustos 2020 | 3.202 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 4 yorum