Bu sözlere verecek cevabınız var mı?

Görünen o ki önümüzdeki seçimden sonra en çok DSP’nin aldığı oy oranını konuşacağız. Araştırma şirketleri, CHP’den istifa edenlerin yeni yuvası hâline dönüşen...

Görünen o ki önümüzdeki seçimden sonra en çok DSP’nin aldığı oy oranını konuşacağız. Araştırma şirketleri, CHP’den istifa edenlerin yeni yuvası hâline dönüşen partinin seçimlerde minimum yüzde 5-6 oy alacağını belirtiyor.
Bu durum CHP’de haklı bir paniğe neden oldu.
Gerek parti kurmayları gerekse partiyi savunan yazarlar, “Bu gidişler en çok AK Parti’nin işine yarayacak” endişesiyle Ecevit’in partisine saldırıyor.
Daha önce de söylediğim gibi…
Onlara göre Kılıçdaroğlu’nun partiyi HDP ve DHKP-C’nin yuvası hâline getirmesi, mezhepçilik üzerinden siyaset yapması falan hiç önemli değil. AK Parti gitsin. CHP’nin oyları bölünmesin.
Gerisi önemli değil.
Nice zamandır bu suçlamalara maruz kalan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal önceki gün bir açıklama yaptı.
Ama ne açıklama!..
Gerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu gerekse kendisini eleştiren CHP’lileri âdeta haşat etti.
O sözleri buraya aynen aktarıyorum:
"AK Parti'yi iktidara taşıyan sen, Tayyip Erdoğan'ı Başbakan yapan sen, 'Abdullatif Şener, Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olsun' diye yalvaran sen, ülkücüleri solcu diye bu millete aday gösteren sen, Ekmeleddin'i Cumhurbaşkanı adayı yapan sen.
12 Eylül öncesinin faşistleriyle, Madımak'ın figürleriyle kol kola olan sen, bunları Meclis'e taşıyan sen, çizgisi, istikameti belli olmayanlara 15 günlüğüne ödünç 15 milletvekili veren sen, seçimlerde yenilip 'biz yenildik ama başardık' diye yüzsüz yüzsüz dolaşan sen, ondan sonra AK Parti'ye seçimi kazandıran ben.
Hadi oradan.
Bu oylar sizin babanızın tapulu malı mı? Ne zaman geçirdiniz zimmetinize bu oyları? 31 Mart seçimleri, mevcut iktidarın karşısına gerçek muhalefeti çıkaracak, sizin gibi çapsız, çıkarcı, kavgacı, itici siyaseti ve aktörlerini tribünlere gönderecektir."
İşte budur!
Az…
Öz…
Ama her kelimesi tokat gibi sözler…
Bizim yıllardır uzun uzun anlatmaya çalıştığımız gerçekleri iki dakikada yüzlerine tokat gibi çarpmış. Sizi bilmem ama ben böyle kişilikli duruşları, samimi ve dürüst açıklamaları özlemişim vallahi…
Aklı başında her CHP’linin bu sözlerden kendine bir ders çıkarması gerekiyor. Zira Önder Aksakal; FETÖ ile PKK ile kol kola yürümenin siyaset değil, ihanet olduğunu söylüyor.
Siyasette başarılı olmak için kendinizden, kişiliğinizden taviz vermeyin, bukalemun olmayın. Buzdolabı magneti gibi her gördüğünüze yapışmayın, Kendiniz olun, dürüst olun, samimi olun” diyor.
“Muhalefet teröristlerin ve hainlerin menfaati için değil, kişilerin şahsi ikbal ve istikbali için değil, koltuk için, makam için, şan ve şöhret için değil, memleketin menfaati için yapılır” diyor.
Bu sözlerin nesi yanlış söyler misiniz?
“Erdoğan gitsin de ne olursa olsun” düşüncesiyle fikri sabitleşen CHP’li arkadaşların bu güzelim kafa konforunu yormak istemem ama cidden merak ediyorum. “CHP senin hangi hayalini süslüyor?” diye sormak istiyorum.
Teknoloji, sağlık, eğitim, ekonomi?
Toplumsal barış, büyük ve güçlü devlet, terörsüz bir hayat?
İşsizlik, bolluk, bereket?
Hangisini?
Elindeki belediyelerde çalışan işçilerin dahi maaşını veremeyen, elindeki ilçelerde yeniden çöp dağları oluşmasına neden olan bir parti sizin hangi hayalinizi süslüyor?
“AK Parti’yi devireceğiz. Erdoğan’ı ve yanındakileri mahzenlerde ayaklarından asacağız ya da zehirleyeceğiz. İçerideki FETÖ’cüleri dışarı çıkarıp, yerine AK Partilileri dolduracağız. Ülkenin belediyelerini PKK terör örgütüyle birlikte yöneteceğiz” diye intikam naraları atmaktan başka size ne vaatte bulunuyor herhangi bir CHP’li söyler misiniz?
Bakın arkadaşlar!
CHP’nin böylesine sefil bir siyaset anlayışı sürdürmesi bu ülkede en çok ama en çok AK Parti’nin işine yarıyor. AK Parti’nin işine yarıyor ama gelin görün ki ülkenin işine yaramıyor.
Karşısında şöyle elle tutulur bir muhalefet göremeyen her iktidar partisi bir süre sonra dizginleri serbest bırakır. “Nasılsa beni devirecek bir güçlü muhalefet yok” diyerek şımarıkça ve hoyratça davranmaya başlar.
Yahu sizin partinizin yapması gereken muhalefeti, AK Parti’nin içindeki kırgın ve küskün kesim yapıyor bunun farkında mısınız? Sizin dile getirmeniz gereken sorun ve sıkıntıları onlar dillendiriyor.
Peki sizin oy verdiğiniz parti ve o partinin başındaki adam ne yapıyor?
Kâh Avrupa’ya gidip, “Gelin bize müdahale edin, bu iktidarı beraber devirelim” diyor. Kâh terör örgütleri ile iş pişirip onların yardımıyla iktidara gelmeyi hayal ediyor.
Kâh aday olduğu dönemde büyük başarılara imza atan isimleri küstürüyor, kâh CHP ile, sol ile alakası olmayan abidik gubidik isimleri getirip partinin içine dolduruyor.
Son bir ay içinde partinizden 5 bine yakın isim istifa etti yahu! Milletvekilleri, belediye başkanları, genel başkan yardımcıları ve partinin önemli kurmayları, illallah edip kaçıyor. Bu durum sizi hiç mi ilgilendirmiyor Allah aşkınıza.
AK Parti’ye yine oy vermeyin ama en azından gidin adam gibi muhalefet yapan bir partiye oy verin be kardeşim.
CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş ne dedi geçen gün?
"CHP'nin politikaları, aday belirleme yöntemleri, ortaya koyduğu adaylar çıkınca iyice CHP seçmeninde soğuma oldu. CHP'nin bu konuda bir çözüm aradığını, hatta Psikiyatristler Derneği'ne gittiğini gördük. Kızgın seçmeni nasıl sandığa getirebiliriz arayışı içindeler. Psikiyatristler de gelip Genel Merkez'de, bu konuda bir brifing verdiler. Hatta 2 kez brifing verdiler" dedi.
Yahu bu kardeşinizi dinleyin.
Gidin adam gibi bir sol partiye oy verin kardeşim. Belki yine zafer kazanamazsınız ama en azından akli melekelerinizi korumuş olursunuz!
Bu durum CHP’de haklı bir paniğe neden oldu.
Gerek parti kurmayları gerekse partiyi savunan yazarlar, “Bu gidişler en çok AK Parti’nin işine yarayacak” endişesiyle Ecevit’in partisine saldırıyor.
Daha önce de söylediğim gibi…
Onlara göre Kılıçdaroğlu’nun partiyi HDP ve DHKP-C’nin yuvası hâline getirmesi, mezhepçilik üzerinden siyaset yapması falan hiç önemli değil. AK Parti gitsin. CHP’nin oyları bölünmesin.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayraksızlar… 21 Ekim 2019 | 8.102 Okunma Trump’ın mektubuna verilen cevap! 18 Ekim 2019 | 8.435 Okunma Ulan tüü sizin sıfatınıza be!.. 17 Ekim 2019 | 10.697 Okunma Ayı ile yatağa girmek! 16 Ekim 2019 | 10.679 Okunma Lütfen birazcık susun! 14 Ekim 2019 | 9.519 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar