"Biz size efendi olmaya geldik!.."

AK Parti'nin bir bayrak reklamı vardı hatırlar mısınız? Hain bir elin ipini kestiği bayrağın yere düşmemesi için yurdun dört bir yanından insanlar koşuyordu.İlk gelenler bayrak direğine sarılıyor...

AK Parti'nin bir bayrak reklamı vardı hatırlar mısınız? Hain bir elin ipini kestiği bayrağın yere düşmemesi için yurdun dört bir yanından insanlar koşuyordu.
İlk gelenler bayrak direğine sarılıyor, ardından gelenler onların omuzlarına basarak yukarı tırmanıyordu.
Aslında o bayrak reklamı, bu aslında bizim bugünlere gelmemizin de hikâyesiydi. İlk gelenler, davanın sancağı yere düşmesin diye ardından gelenlere daima omuz verdi. Sonra, herkes birbirine omuz verdi ve bugünlere geldik.
Ama daha sonra beklenmedik bir şey oldu.
Arkalardan gelip, omuzlara basarak yükselenlerden bazıları bayrağın ve davanın ipini bırakıp manzaraya kaptırdı kendini. Kendilerinden sonra gelenlere de omuz vermedikleri gibi, altta kalanları hor görmeye, "Sabit dur, konumumu bozuyorsun" diye tekmelemeye başladılar.
O da yetmedi...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin siyasi hafızası nasıl silindi? 17 Nisan 2019 | 15.510 Okunma Aydınspor… 15 Nisan 2019 | 6.820 Okunma İstanbul’da seçim yenilenirse kim kazanır? 12 Nisan 2019 | 13.488 Okunma Yeni bir kalkışma olursa… 10 Nisan 2019 | 11.613 Okunma "Biz size efendi olmaya geldik!.." 08 Nisan 2019 | 11.572 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum