"Biz size efendi olmaya geldik!.."

AK Parti'nin bir bayrak reklamı vardı hatırlar mısınız? Hain bir elin ipini kestiği bayrağın yere düşmemesi için yurdun dört bir yanından insanlar koşuyordu.İlk gelenler bayrak direğine sarılıyor...

AK Parti'nin bir bayrak reklamı vardı hatırlar mısınız? Hain bir elin ipini kestiği bayrağın yere düşmemesi için yurdun dört bir yanından insanlar koşuyordu.
İlk gelenler bayrak direğine sarılıyor, ardından gelenler onların omuzlarına basarak yukarı tırmanıyordu.
Aslında o bayrak reklamı, bu aslında bizim bugünlere gelmemizin de hikâyesiydi. İlk gelenler, davanın sancağı yere düşmesin diye ardından gelenlere daima omuz verdi. Sonra, herkes birbirine omuz verdi ve bugünlere geldik.
Ama daha sonra beklenmedik bir şey oldu.
Arkalardan gelip, omuzlara basarak yükselenlerden bazıları bayrağın ve davanın ipini bırakıp manzaraya kaptırdı kendini. Kendilerinden sonra gelenlere de omuz vermedikleri gibi, altta kalanları hor görmeye, "Sabit dur, konumumu bozuyorsun" diye tekmelemeye başladılar.
O da yetmedi...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu süreçte Türkiye’yi kimin yönetmesini isterdin? 08 Nisan 2020 | 7.268 Okunma ‘Yerel hükûmet’ ve ‘organize kötülük’ 06 Nisan 2020 | 7.906 Okunma Yarasa gözlüler! 03 Nisan 2020 | 8.329 Okunma Biz bize yeteriz güzel ülkem! 01 Nisan 2020 | 5.732 Okunma Birlikte başarabiliriz! 30 Mart 2020 | 5.048 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum