Bir fotoğraf karesi…

Zafer Bayramı töreninde Başkan Erdoğan'la, siyasi parti liderlerini bir arada gösteren fotoğraf çok hoşuma gitti.  İçinden geçtiğimiz şu zorlu süreçte Türkiye'nin böylesi fotoğraf karelerine...

Zafer Bayramı töreninde Başkan Erdoğan'la, siyasi parti liderlerini bir arada gösteren fotoğraf çok hoşuma gitti. 
İçinden geçtiğimiz şu zorlu süreçte Türkiye'nin böylesi fotoğraf karelerine çok ihtiyacı var. 
Fotoğrafa bakarken biraz geriye gittim ve şunu fark ettim. 
Amerika'nın Türkiye'ye yönelik operasyonundan sonra siyasi partiler arasında görmeye ve duymaya alışkın olduğumuz kısır tartışmalar neredeyse hiç yaşanmamış.
Mesela Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan için, "Diktatör bozuntusu" ya da "Sarayı işgal eden zat" dememiş. 
Alışılageldik hakaretlerde bulunmamış.
Mesela Erdoğan da Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almamış, artık aşina olduğumuz, "Bay Kemal" ya da "CHP'nin Genel Müdürü" sıfatlarını kullanmamış.
Mesela; Meral Akşener, neredeyse hiçbir parti hakkında ileri ya da geri konuşmamış, aksine "Mesele ülke olunca hepimiz biriz, birlikteyiz" diyerek yapıcı bir muhalefet yürütmüş.  
Ve MHP lideri Devlet Bahçeli de bu süre içinde sadece Amerika'yı hedef alan açıklamalara imza atmış. Bunun dışında söylediği her söz, birlik ve beraberlik üzerine olmuş.
Belki bu fotoğrafın büyüsü beklediğimden de erken bozulacak. Belki de siz bu yazıyı okurken, siyasi parti liderleri yeniden birbirine saydırmaya başlayacak.
Ama dert değil...
Gerçekten dert değil…
Önemli olan, zor günlerde bu fotoğrafı verebilmek. Oynadıkları oyunun bizi parçalamak yerine birleştirdiğini onların gözüne sokabilmek.
Sadece dünyanın değil elbette...
Yıllardır ayrıştığı ya da başka bir deyişle kutuplaştığı iddia edilen seçmenler için de çok önemli bir fotoğraftır gördüğümüz o kare. 
Zira, siyasi parti liderleri arasında kutuplaşma olmadığını o fotoğrafa bakarak gören seçmen kitl...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir önerim var 27 Mart 2020 | 7.228 Okunma Hangi KHK mağdurları? 25 Mart 2020 | 9.303 Okunma Virüsü umreden gelenler bulaştırdı öyle mi? 23 Mart 2020 | 12.361 Okunma Korona bize mi saldıracak! 20 Mart 2020 | 7.424 Okunma Acaba yarınlarımız böyle mi olacak? 18 Mart 2020 | 7.118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar