Aydınspor…

Seçim bitti AK Parti Ankara başta olmak üzere bir çok büyükşehiri kaybetti. CHP'nin kimi kurmayları bu sonuçlara bakarak şampiyonluk havasında konuşuyor. Süleyman Özışık mükemmel bir örnekle CHP'nin hâlâ şampiyon olamadığını Aydınspor örneği vererek yazmış.

CHP'nin başta Ankara olmak üzere bazı büyükşehirleri almasının yankısı devam ediyor. Dört benzemezin omuz omuza verip kazandığı hepi topu 6 şehir var. Ama öyle bir rüzgâr yapıyorlar ki dersiniz ülke yönetimini toptan ele geçirdiler. 
Kusura bakmasınlar ama ben seçimlerde yapılan yarışı, Aydınspor Fenerbahçe müsabakasına benzetiyorum. 
Aydınspor, tarihinde yalnızca bir kez Fenerbahçe'yi 6-0 yendi. Şimdi bu galibiyetten yola çıkarak, "Aydınspor, Fenerbahçe'den çok daha büyük bir takımdır" diyebilir miyiz?
Hayır!
Olsa olsa, Fenerbahçe'nin Aydınspor'u ciddiye almadığı için veya maça çok iyi hazırlanmadığı için ya da stratejik hata yaptığı için mağlup olduğunu söyleyebiliriz.  
Ya da Fenerbahçe'nin bu yıl ligde yaşadığı sıkıntılı süreçten yola çıkarak, "Fenerbahçe bitti, bir daha sırtını doğrultamaz" diyebilir miyiz?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin siyasi hafızası nasıl silindi? 17 Nisan 2019 | 15.626 Okunma Aydınspor… 15 Nisan 2019 | 6.835 Okunma İstanbul’da seçim yenilenirse kim kazanır? 12 Nisan 2019 | 13.500 Okunma Yeni bir kalkışma olursa… 10 Nisan 2019 | 11.622 Okunma "Biz size efendi olmaya geldik!.." 08 Nisan 2019 | 11.578 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum