Ama saman ithal ediyoruz!

Sadece şu son yılda ve hatta son birkaç ayda yaşananlara bir baktığınızda dahi Türkiye'de bir devrim yaşandığını görürsünüz. Görmek isterseniz tabii... Olanları şöyle bir gözden geçirmek gerekirse...

Dile kolay gelebilir ama bu ülke "Atak" adını verdiği tamamen yerli ve millî taarruz ve taktik keşif helikopterini yaptı.
Atak ki ne atak.
Terör örgütü PKK'nın ve onun sınır dışındaki uzantısı olan YPG'nin çanına ot tıkadı bu helikopterler...
Geçtiğimiz aylarda millî piyade tüfeği olan MPT-76 isimli kendi otomatik silahını yaptı. Yetmedi, şimdi de “bomba atar” silahını yapmaya hazırlanıyor. Dipçik aksamı takılarak tek başına kullanılabilen “bomba atar”, aynı zamanda MPT-76'nın altına takılabilecek şekilde tasarlandı. İş bitmek üzere, teslimatlar 2020'den itibaren başlayacak. 
Belki de pek çoğunuzun duymadığı bir şey anlatayım.
Türkiye kendi imkânlarıyla SOM füzesini yaptı. TÜBİTAK Sage tarafından geliştirilen ve üretimini Roketsan'ın yaptığı yerli Cruise füzesi Som'un menzili 180 kilometrenin üstünde. Bunun yanı sıra yine Roketsan imzalı Cirit füzesini yaptı.
Kendi Altay tankını yaptı. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu süreçte Türkiye’yi kimin yönetmesini isterdin? 08 Nisan 2020 | 116 Okunma ‘Yerel hükûmet’ ve ‘organize kötülük’ 06 Nisan 2020 | 7.862 Okunma Yarasa gözlüler! 03 Nisan 2020 | 8.316 Okunma Biz bize yeteriz güzel ülkem! 01 Nisan 2020 | 5.719 Okunma Birlikte başarabiliriz! 30 Mart 2020 | 5.045 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar