AK Parti’ye nasıl adamlar lazım?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan il ve ilçe kongreleri öncesi mevcut yönetimlerden memnun olmadığını, "Bize yeni Ömerler lazım" sözleriyle dışa vurmuştu.

Erdoğan'ın bu sözlerle Hazreti Ömer'e ve onun milim şaşmayan adaletine vurgu yaptığını anladık anlamasına ama bu devirde Hazreti Ömer gibilerini bulmak ne mümkün.
Ama AK Parti'nin savunduğu davanın bayrağını yukarı çekebilecek yeni Abdülmecitler bulunabilir.
Daha önce hikâyesini yazmıştım Abdülmecit’in ancak yeri gelmişken bir kez daha yazmak vacip oldu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı yaptığı yıllar.
Yani bundan 32 yıl önce... 
Erdoğan yıllar sonra o dönemi ve o dönemde kendisine yol arkadaşlığı yapan Abdülmecit'in hikâyesini şöyle anlatıyor:
“Sene 1985. İstanbul'da İl Başkanlığı görevine getirildim. İstanbul'un o dönemde 19 ilçesi vardı fakat, biz toplam 8 teşkilat kurabilmiştik. İşin böyle gitmeyeceğini biliyorduk. Arkadaşlarla toplandık ve ne pahasına olursa olsun 19 ilçenin tamamında teşkilatlanmamız gerektiği kanaatine vardık. Yoğun bir gayret sonucu, 3 ay içerisinde 19 ilçenin tümünde teşkilatlarımızı kurduk.
'Teşkilatlar her akşam 18 ila 22 arasında açık olacak' diye karar aldık. Teşkilatların açık olup olmadığını telefonlarla sürekli kontrol ediyorduk.
Bir akşam, nöbetlerin ne durumda olduğunu takip amacıyla il merkezine uğradım. Aksilik olup olmadığını sordum, 'Şişli cevap vermiyor' dediler. Birkaç kez de ben aradım ve cevap alamadım. Bunun üzerine nöbetçi arkadaşıma, 'Sen aramaya devam et, ben de bir arabaya atlayıp bakayım' dedim...
Gittim ki, kapı açıldı, o zamanlar ismen tanımadığım, gözleri yaşlı bir kardeşimiz çıktı karşıma.
'Niye ağlıyorsun?' diye sordum. 'Biraz kederlendim başkanım' diye cevap verdi. 'Yahu neyin var, belki ben yardımcı olabilirim' dedim, 'Sadece biraz kederlendim başkanım, hiçbir derdim yok' dedi.
'Peki, telefonla aradık ama cevap alamadık, neden?' diye sordum. Mahcup bir şekilde, 'Başkanım bir işim vardı, onun için yarım saat geç açtım teşkilatı' dedi.
Biraz sohbet ettik ve ayrıldım.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Döneklikte nirvanaya ulaşacak 22 Ocak 2020 | 8.127 Okunma Ucube anlayış! 20 Ocak 2020 | 5.083 Okunma Erdoğan’a yapılan kötülük 17 Ocak 2020 | 10.198 Okunma Teröristin sponsoru!.. 15 Ocak 2020 | 7.006 Okunma Olsun be, vatan sağ olsun! 13 Ocak 2020 | 7.037 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 4 yorum