ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AK Parti'yi eleştirenler hain mi?

AK Parti’yi savunan seçmen kitlesi içinde belli bir kesim oluştu .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
08 Ocak 2019 | 20.6 K

AK Parti’yi savunan seçmen kitlesi içinde belli bir kesim oluştu. Bu kesimin şöyle bir huyu var:

Seçimden önce partinin yaptığı hataları yazdığında, “Hayrola! Tam da seçim öncesi bunları neden yazmaya başladın. Amacın partiye zarar vermek mi?” diye suçlama yöneltiyor.

Bu kesimin amacı partiye ya da davaya katkı sunmak değil. Tek amaçları var.  AK Parti’nin yaptığı yanlışları “Dost acı söyler” düşüncesiyle eleştiren samimi kesimi takibe almak ve eleştiri yaptığı anda yaftalamak.

“Kalemini kaça sattın?” diyeni de var, Fetö’cü damgası vuranı da…

Yapılan yolsuzluğu mu eleştirdin? O zaman hainsindir. Teşkilatın hatasını mı yazdın? O zaman çıkarcısındır. Belediyenin hizmetini mi eleştirdin? Kesin CHP’lisindir. Ya da milletvekili tercihlerinin yanlış olduğunu mu dile getirdin? Fetö’cünün önde gidenisindir.

Sosyal medyada bu yöntemle yaftalanan binlerce, hatta on binlerce insana rastlıyorum.  Hepsi aynı isyan çığlığını atıyor, “Parti yaptığı yanlıştan ötürü zarar görmesin diye eleştirince Fetö’cü ilan edildim” diye illallah ediyor.

Bahsini ettiğim bu kesim seçim sonrası ne yapıyor biliyor musunuz? Partinin oyları düştüğünde başlıyor saldırmaya…

Seçim öncesi senin yaptığın uyarıları diline doluyor, “Şu hatalar yapıldığı için oylar düştü” diye hüküm veriyor. Sen tekraren, “Bu hatalar yapıldı” dediğinde ise “Adam olup da seçim öncesi uyarsaydın da oylar düşmeseydi” diye tekrar sana saydırıyor.

...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER