ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bu nasıl zam?

Üzerinden günler geçmesine rağmen Osmangazi Köprüsü'nden geçiş ücretlerinin birinci sınıf araçlar için 103 liraya yükseltilmesine tepkiler dinmiyor .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
06 Ocak 2019 | 16.3 K

Üzerinden günler geçmesine rağmen Osmangazi Köprüsü'nden geçiş ücretlerinin birinci sınıf araçlar için 103 liraya yükseltilmesine tepkiler dinmiyor.

Öyle birilerinin iddia ettiği gibi bu tepkiler sosyal medyadaki birkaç kişinin gazlamasından kaynaklanmıyor. AK Parti'ye oy veren vermeyen herkes yapılan bu fahiş zammı kıyasıya eleştiriyor.

Kusura bakılmasın ama ben bu eleştirileri hayli yerinde buluyorum. 

Gerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü gerekse Osmangazi Köprüsü bir geçiş yolu olmaktan çıktı, insanların adım başı durdurulup para istendiği bir güzergâh haline geldi. 

Misal...

İstanbul'dan Bursa'ya mı gideceksiniz? 

TEM'e çıktığınız andan itibaren çarkın içine düşüyorsunuz. Gişelerden geçip otobana çıktığınız için para ödüyorsunuz. Devam edip Osmangazi Köprüsü'ne geliyorsunuz. Hadi bir daha para ver. 

Yola devam ediyorsunuz, durup bir daha otobana çıkış bedeli ödüyorsunuz. 

İkide bir "Dur! Para ver! Devam et!"

Bursa’ya varıncaya kadar 124 lira para ödüyorsunuz. 

Sadece gidişte değil, dönüşte de aynı rezillik. Üstelik dönüşte bu rakamdan daha fazla bir bedel ödüyorsunuz. Daha önce gidiş dönüş 200 liraya mal olurken, şimdi yaklaşık 300 lira ödemek zorunda kalıyorsunuz. Yıl uzadıkça bu bedel daha da artıyor.

Bu nedir ya?

Altı üstü İstanbul Bursa arası yol gidiyorsunuz, ülke değiştirmiyorsunuz ki? Bu ne fahiş fiyat böyle? Anlamakta güçlük &ccedi...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER