ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kılıçdaroğlu fetvayı verdi!

Alparslan Kuytul ve Adnan Oktar gibi sahtekarlardan kurtulduğumuza sevinirken, ortaya yeni bir sahte hoca çıktı .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık Türkiye Gazetesi
08 Kasım 2018 | 13.6 K

Alparslan Kuytul ve Adnan Oktar gibi sahtekarlardan kurtulduğumuza sevinirken, ortaya yeni bir sahte hoca çıktı. 6 ok tarikatının şeyhi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bahsediyorum. 

Dün, seçim konseptine yakışır bir fetva verdi. Fetvası aynen şöyle: 

"Bilinsin ki AK Parti'ye oy veren herkes harama ortaktır!"

Fetvasının gerekçesini, Sayıştay'ın AK Partili belediyeler hakkında hazırladığı "Usulsüzlük ve yolsuzluk" raporuna dayandırıyor Şeyh Kemal...

Önce şunu söyleyeyim.

Sayıştay raporlarının Türkiye genelinde oluşturduğu hassasiyet gerçekten memnuniyet verici, buna söyleyecek sözüm yok. AK Parti'nin de bu raporlardan yola çıkarak yolsuzluk ya da usulsüzlük yapan herkesin yakasına yapışacağına adımın Süleyman Özışık olduğu kadar eminim. 

Bu işin nasıl olacağını da söyleyeyim.

Yolsuzluğa ya da usulsüzlüğe karışanlara, verdikleri zarar kadar "Zimmet" çıkarılır. Bu noktada “Zimmet”in ne anlama geldiğini bilmeyenleriniz olabilir, hemen söyleyeyim. İlgili kurumu kim zarara uğratmışsa, para o kişiden aynen tahsil edilir. 

Yıllardır, hakkında "Zimmet cezası" çıkarılan onlarca, hatta yüzlerce kişi biliyorum. Bu sistem yine uygulanacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Biz Kemal Kılıçdaroğlu'nun fetvasına geri dönelim. 

Zatı muhteremin helali-haramı bu kadar önemsemesi elbette ki CHP adına önemli bir gelişme. Ancak bu fetvayı veren kişinin sicilinin temiz olması, günah galerisinin de kabarık olmaması gerekiyor öyle değil mi?

Yani en azından, SSK'nın başındayken 6 aylık torununu sigorta...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER