ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bizim esnafımız ABD'den beter!

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık Türkiye Gazetesi
25 Eylül 2018 | 26.4 K

Mahallenizde tacizci bir esnaf olduğunu düşünün. Mesela bu esnaf bakkal olsun diyelim...

Kız ya da erkek çocuğunuzu, veyahut eşinizi bu esnafa gönderir misiniz? Tecavüze uğrama ihtimalleri olmasına rağmen onları bahsini ettiğim esnafa alışveriş için gönderir misiniz?

Ya da...

Mahallede, ailenizden birinin canına kıyan bir esnaf olduğunu varsayın. Babanızı ya da bir başka aile bireyinizi çekip vurmuş. Hiçbir şey olmamış gibi bu esnaftan alışveriş yapmaya devam eder misiniz?

Etmezsiniz değil mi?

Ama Türk insanı bunu yapıyor. Ülkesine ekonomik suikast yapan ve bununla birlikte teröristlere silah yardımı yaparak ülkesine açıktan düşmanlık yapan bir ülkenin mallarını vicdanı sızlamadan alabiliyor.

Bunu yapabilmek için bir de kuyruğa giriyor. 

Bir iPhone için binlerce lirayı, bir dandik kahve için bile 15 lirayı gözden çıkarabiliyor. Normal şartlarda onların karşısına geçip, "Yahu aldığınız bu ürünler size ve sizinle birlikte bütün İslam alemine silah olarak, kurşun olarak, ölüm olarak geri dönüyor. Siz katillerinizin sponsoru olduğunuzun farkında değil misiniz be asalaklar sürüsü" diye hakaret etmemiz gerekiyor değil mi?

Ama yapamıyoruz!

Yapamıyoruz çünkü bizim yerli ve milli dediğimiz kimi esnafımız da en az Amerika kadar aşağılık da ondan...

Şu alçaklığa bakar mısınız?

Adamın elindeki çayın fiyatı normalde 8 buçuk lira. Ama uyanıklık yapmak için etiketin üzerine iki fiyat yapıştırıyor. "Bu ürünü 14 liradan 11 liraya indirdik" diyerek müşterisini oracık...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER