ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Teröriste sponsorluk!

Noktasına, virgülüne dokunmadan sayfama aldığım aşağıdaki mesajı dikkatle okumanızı rica ediyorum: "Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bekir Kaya; iyi ve disiplinli avukattı .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık Türkiye Gazetesi
20 Eylül 2018 | 16.1 K

Noktasına, virgülüne dokunmadan sayfama aldığım aşağıdaki mesajı dikkatle okumanızı rica ediyorum:

"Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bekir Kaya; iyi ve disiplinli avukattı. Van’da dürüst, ağır deprem yıkımından sonra çok zor koşullarda başarılı başkanlık yaptı. Yerine kayyum atandı, adil olmayan biçimde tutuklandı, yargılandı, yargılanıyor. Tümü hukuksuzdur."

Sizce bu mesajı kim yayınlamış olabilir?

HDP'den herhangi bir siyasetçi mi? Ya da Kandil'den bir terörist mi?

Hayır, ikisi de değil. Mesajın sahibi, CHP'nin terörist sevici Milletvekili Sezgin Tanrıkulu. 

"Terörist sevici" dememi, ağır bir itham olarak yorumlayabilirsiniz ama inanın değil. Tanrıkulu'nun savunduğu yaratığın suçunu anlatınca bana hak vereceksiniz. 

Hatırlar mısınız bilmem...

2016 yılının haziran ayında, Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Van Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne bombalı araçlarla terör saldırısı düzenlenmişti. 

Olaydan hemen sonra emniyet güçlerinin yaptığı operasyonlarda yakalanan teröristlerin tamamının HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştığı, bombalı saldırıda kullanılan araçların da belediyeye ait olduğu ortaya çıkmıştı. 

Araçlarda yapılan aramada, 1 roketatar, 2 el bombası, 2 roketatar mühimmatı, 4 roketatar fişeği çok sayıda örgütsel doküman ve mühimmat ele geçirilmişti.

İşin asıl bomba tarafı ise, dönemin Van Belediye Başkanı olan HDP'li Bekir Kaya'nın da bizzat işin içinde olduğuydu. Soruşturma sürecinin ardından teröristlerle beraber Belediye Başkanı Bekir Kaya da tutuklanmış ve hapse gönderilmişti.

...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER