ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AKP Bank!..

Bir ay önce, yani Doların 7 .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
18 Eylül 2018 | 40.2 K

Bir ay önce, yani Doların 7.15 seviyelerinde olduğu dönemde, Katar Emiri Al Sani, Türkiye'ye 15 milyar dolar doğrudan destek verdiklerini açıkladı.  

Ne için?

Ekonomik olarak diz çökertilmeye çalışan Türkiye'yi ayakta tutabilmek için. Ekonomik darbe ile rehin alınmaya çalışılan Erdoğan'ın elini rahatlatmak için değil mi?

Peki...

Şimdi bir hayal kur sevgili kardeşim. 

Erdoğan'ın gelen o parayı maliye ve hazine kayıtlarına geçirmeden, doğrudan kendi faizli hesabına aktardığını, hatta gelen faizle çocuklarına maaş bağlattığını düşün! 

Bitmedi!..

Üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra o parayla bir banka kurdurduğunu, bankaya AK Parti'yi ortak yaptığını, hisselerin yüzde 28'ini de bu ortaklık üzerinden partisine nakit olarak aktardığını varsay. 

Şimdi Allah için söyle. 

Ne yapar, bu duruma nasıl tepki verirdin?  Muhtemelen sokağa iner, Erdoğan o parayı sahibi olan halka teslim edinceye ya da istifa edinceye kadar eylem üstüne eylem yapardın değil mi?

İyi de bunun birebir aynısı bu ülkede yaşandı be birader! Nasıl yaşandığını bilmiyorsan sana anlatayım.

1. Dünya Savaşı’nda Osmanlı topraklarının işgal edildi. O dönemde Müslümanların yaşadığı zulüm ve Halife’nin Hıristiyanların elinde esir konumuna düşmesi üzerine, Hint Müslümanlarını harekete geçti. 

Kurulan dernekler aracılığıyla toplanan 875 bin lira Ankara’ya ulaştırıldı. 

Tam da yukarıda anlattığım üzere, bu para Maliye Bakanlığı kayıtlarına yansıtılmadı ve hazineye girmedi.

Peki ne oldu?

Doğrudan Mustafa Kemal Atatürk'ün Osmanlı Bankası'ndaki hesabına yatırıldı. Kurtuluş Savaşı için gönderilen paralara savaş hazırlıkları yapılırken dahi el sürülmedi. 

Paranın 500 bin lirası Büyük Taarruz’dan önce ihtiyaçların karşılanması için Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa’nın emrine verilse de, savaştan sonra 385 bin lirası Atatürk'e geri iade edildi ve bir daha hiç kullanılmadı. 

Hristiyanların esiri durumundaki Halife'yi kurtarmak için bile kullanılmadı. Bırakın kurtarmayı, bu paralar Osmanlı Bankası'nda yatarken, Halife önce yurt dışına sürgüne gönderildi, sonra da halifelik kaldırıldı.

İlginç değil mi?

Durun ama sonrası daha da ilginç. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER