ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bu sese kulak vermeli...

Rahip Brunson kriziyle başlayan gerilim sonrası Trump, demir, çelik ve alüminyuma ek gümrük vergisi getirdiğini açıkladı .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
14 Ağustos 2018 | 16.8 K

Rahip Brunson kriziyle başlayan gerilim sonrası Trump, demir, çelik ve alüminyuma ek gümrük vergisi getirdiğini açıkladı.

Bu karar sonrası birileri "İşte şimdi bittik" diye yorumlar yapınca merak edip Amerika'ya ne kadar demir, çelik ve alüminyum ihraç ettiğimize baktım.

Ne kadar dersiniz?

Binde 7!

Şaşırdığınızı biliyorum ama rakam doğru.

Peki Trump'ın bu oranlardan haberdar olmaması mümkün mü? Değil tabi ki. Zaten mesele de bu ürünlerin ihracı falan değil.

Adam süzme salak olmasına rağmen kırılgan bir ekonomimiz olduğunu ve dolara saldırı yapıldığında işin hangi boyuta geleceğini iyi biliyor.

Mesele bundan ibaret...

Ama bilmediği, ya da henüz farkına varmadığı şey bizim nasıl bir millet olduğumuz. 

Bunu da yakında öğrenecek.

Kriz başladığından bu yana binlerce mesaj aldım, almaya devam ediyorum. 

Düne kadar, "Nerede bizim ikramiyelerimiz" diye sabırsızlanan, "Bize 3 kuruş parayı mı layık görüyorsunuz" diye sitem eden emekliler sıraya girmiş, "Açın bir hesap, paralarımızı devlete bağışlayalım" diye çağrıda bulunuyor.

Engelli maaşı alanlar, "Ben para falan istemiyorum, paramı göndermeyin" diye yalvarıyor. 

Önceki gün Uşak'ta fabrikası olan Ahmet Can isminde bir iş adamıyla oturdum. Durumu sorunca, "Şimdiye kadar zararım 6 milyon" dedi. "Peki ne olacak bundan sonra, ne yapacaksın?" diye sorunca, "Ben bu devlet sayesinde fabrika kurdum. Feda olsun. Biz bu günleri atlatırız ve ben yine fabrika kurarım" d...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER