ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kırgın mısın?

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
24 Haziran 2018 | 12.8 K

Esra Elönü kardeşimin Haber7.com sitesinde yazdığı can alıcı yazı düştü ekranıma. AK Parti’ye kırgın olanlara seslenmiş.

“Ne kadar kırgınsın?” diye sormuş ve eklemiş:

“Sen, Allah’ım helal etmiyorum! Şahsımı değil, milletimi bu hale getirenlere, hakkımı helal etmiyorum! Beni, benim için lif lif yolsalar, cımbız cımbız zerrelerimi koparsalar, sarayımı yaksalar, hanümanımı, hanedanımı söndürseler, çoluğumu gözümün önünde parçalasalar helal ederdim de Sevgili'nin yolunda yürüdüğüm için beni bu hale getiren ve milletimi ateşe atan insanlara hakkımı helal etmiyorum” diye Abdülhamit Han kadar kırgın olamazsın.

Sen, dar Ağacına yürürken, milletinin yüzüne son kez bakan Adnan Menderes kadar kırgın olamazsın.

Sen, sırtı bize dönük ölen Aylan bebek kadar kırgın olamazsın can kardeşim. Biberonunda son şehadet sütü yarım kalmış Aylan bebek kadar kırgın olamazsın. 
Sen, kimliğinde başörtüsüz fotoğrafı yok diye sedyede bırakılan son nefesiyle vicdan dallarımızı kıran Medine Bircan kadar kırgın olamazsın.”

Sahi…

Hanginiz Esra Elönü’nün ismini zikrettiği isimler kadar bu ülkeye kırgınsınız?

Mesela…

“Her şeyi Allah’a anlatacağım” diyen Suriyeli çocuk kadar kırgın mısınız dünyaya ve alemi İslam’a?

Ya da…

28 Şubat’ta hapishanelere atılan, bugün dahi kendilerine el uzatılmayan, halen cezaevinde çürümeye devam eden dindar insanlar kadar kırgın mısınız?

Başörtülü olduğu için askeriyeden içeri alınmayan, oğlunun şehadet berat...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER