ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bu seçimin sonrası yok!

Günlerdir yazıyor, Erdoğan ve AK Parti'nin kaybetmesi durumunda ülkeyi nelerin beklediğini samimi duygularla anlatmaya çalışıyorum .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
23 Haziran 2018 | 28.9 K

Günlerdir yazıyor, Erdoğan ve AK Parti'nin kaybetmesi durumunda ülkeyi nelerin beklediğini samimi duygularla anlatmaya çalışıyorum. 

Belki duymayan bir çift kulak, okumayan bir çift göz vardır diye tekrar edeyim.

Zerre kadar ihtimal vermiyorum ama, hani olur da bu ülkenin yönetimi değişirse, bugüne kadar Erdoğan'ın yolundan giden herkes kendisini bekleyen kederle yüzleşecek.

Onlar için, "Seçimden sonra" diye bir seçenek olmayacak!

Bunu anlamak için üstün bir zekaya gerek yok, zira Erdoğan'ın karşısındaki adayların bizzat kendisi bunu zaten dile getiriyor.

Hapisteki Fetöcü teröristlerden bahsederken, "İçeride yüz bin masum insan var" diyen onlar. Darbeciler için, "Ana kuzuları" diyen onlar. "Hapistekiler çıkacak, onlara 16 yıl destek verenler içeri girecek" diyenler onlar. Darbeye direnenlere, "Onlar masum ana kuzularını öldürdü" diyerek katil muamelesi yapanlar onlar...

Selahattin Demirtaş'ı çıkaracaklarını ve kendisine Başkan Yardımcılığı görevi vereceklerini söyleyen onlar. PKK'dan talimat alıp, HDP'lilere bakanlar kurulunda görev vereceklerini söyleyen onlar… 

TİKA'nın, TRT'nin ve hatta MİT'in kapısına kilit vuracaklarını söyleyen onlar. Bütün devasa projeleri durduracaklarını ya da yıkacaklarını söyleyen onlar. 

Onların tek meselesi Erdoğan değil.

Erdoğan onlar için bir engel ve yıllardır o engeli ölü ya da diri aradan kaldırmaya çalıştılar.

Bazen bir adamın gitmesi, bir devletin yitip gitmesi demettir çünkü. Bir Abdülhamit...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER