ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İsrail'in canını yakacak tek söz!

Türkiye İslam İşbirliği Teşkilatı'nı olağanüstü toplantıya çağırıyor .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
17 Mayıs 2018 | 20.8 K

Türkiye İslam İşbirliği Teşkilatı'nı olağanüstü toplantıya çağırıyor. Toplantıdan İsrail'i köşeye sıkıştıracak bir yaptırım kararı çıkabilir mi?

Sanmıyorum.

Amerika'nın kuklası haline gelen Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin katıldığı bir toplantıdan dişe dokunur bir karar çıkacağını beklemek fazla hayalcilik olur. 

"Adam akıllı bir karar çıkmayacaksa neden toplanıyorlar?" diye sorabilirsiniz. 

Toplanmanın amacı, tarihe not düşmek!

İsrail'in bir terör devleti olduğunu, masumları katlettiğini ve bir ülkeyi işgal ettiğini, gelecek nesillere aktarabilmek amaç...

Aslında belki boykot, ambargo ya da benzeri kararlar çıkmasa da İsrail'i dünya kamuoyu önünde zorda bırakacak bir bildiri yayınlanması ihtimali var!

Bilmem hatırlar mısınız?

2002 yılının dördüncü ayın dördüydü. 

Dönemin Başbakanı merhum Ecevit partisinin grup kürsüsündeydi. İsrail yine Filistin’e saldırmış ve bir katliama imza atmıştı. Ecevit'in ağzından şu sözler dökülmüştü: 
"İsrail, Filistin halkına karşı, dünyanın gözleri önünde soykırım uygulanmaktadır." 

Bu sözler adeta zelzele etkisi yaptı.

Dünya medyası bu sözleri flaş haber olarak abonelerine aktardı. Söylenen sözlerin ABD ve Tel Aviv’de yankısı çok şiddetli oldu.

Gerçi daha sonrasında gelen baskılar nedeniyle Ecevit ardı ardına 4 kez özür diledi ve sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti lakin, söylenen sözlerin etkisi uzun süre devam etti.

Demem o ki...

İsrail'in canını y...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER