ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Abidik gubidik işler...

"Yargıtay'ın verdiği listede İyi Parti de var, İyi Parti'nin seçimlere katılma hakkı tescil edildi .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
23 Nisan 2018 | 21.9 K

"Yargıtay'ın verdiği listede İyi Parti de var, İyi Parti'nin seçimlere katılma hakkı tescil edildi."

Bu söz bana değil, İyi Parti Sözcüsü Aytun Çıray'a ait. Peki ne zaman söylendi bu söz? CHP, 15 milletvekilini Meral Akşener'e göndermeden iki gün önce...  Aytun Çıray 20 Nisan'da bir açıklama daha yaptı. "Seçime girebilme tarihimizi 28 Haziran olarak duyurup Erdoğan'ı kandırdık. Halbuki biz 10 Haziran' tarihinde seçimlere katılabilme hakkı kazanmıştık" dedi.

Demek ki CHP'li 15 vekil, İyi Parti seçimlere katılabilsin diye gönderilmemiş. Bir başka deyişle CHP 15 milletvekili vermemiş olsa bile İyi Parti seçimlere katılabilecekti.

Partinin önünde hiç bir yasal engel yoktu.

Bunu önceki gün canlı yayına çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan da dile getirdi. Açıklanan listelere bakıldığında İyi Parti'nin seçimlere katılacağı görülüyor" dedi. 

Akşener ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşme biter bitmez, İyi Parti’ye gidecek milletvekillerinin ismi hemen açıklandığına göre bu pazarlık yeni değil, çok önceden yapılmış demektir.

Cevabını aramamız gereken asıl soru şu: Resmi ittifakların önü açılmasına rağmen kapalı kapılar ardında neden hülle yapılma gereği duyuldu? Neyin pazarlığı yapıldı? Ve en önemlisi, bu pazarlığın talimatını kim verdi?

Sıradan bir soru değil bu, gerçekten önemli...

Sözünün saygınlığı olan isimler, bu önerinin bizzat Fetö'den geldiğini dillendiriyor. 

Bu olabilir mi?

Olma ihtimalini, olmama ihtimalinden daha kuvvetli gördüğümü söyleyeyim. 

Daha önce de s&oum...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER