ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Can Ataklı’yı kim kovdurdu?

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık Türkiye Gazetesi
16 Nisan 2018 | 26.7 K

Can Ataklı'yı bilirsiniz. Yazılarında yalanı "İddia", dedikoduyu "gerçek"miş gibi kaleme aldığı için kendisini bu köşede pek çok kez eleştirdim. 
Geçtiğimiz hafta, Halk TV'de sunduğu programına son verildi. Kendi deyimiyle durduk yere kovuldu.
Sebebini kendisi de dâhil kimse bilmiyor ama çeşitli iddialar var. Yalan yanlış şeyleri dile getirdiği için ya da ciddiye alınmayacak konuları gündem meselesi yaptığı için kovulduğunu söyleyenler var.
Neyse ne, orası beni çok ilgilendirmiyor. 
Beni ilgilendiren, Can Ataklı'nın kovulduktan sonra yazdığı yazı. 
"Yüzlerce kişi aradı, mesaj gönderdi ama CHP'de milletvekilliği yapan meslektaşlarımdan biri bile aramadı. Halk TV'nin bir yorumcusunu, işten atmasına sessiz kalmaları bana biraz manidar geldi. Halk TV'de çalışan ve ekranlardan herkesin tanıdığı ünlü isimlerden de hiç mesaj almadım" diye sitem ediyor Can Ataklı...
Sahi ya!..
Her hafta Meclis kürsüsünde, "Özgür basın" nutukları atan Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuda neden sessiz kaldı ki? Enis Berberoğlu isimli gazeteci eskisi için Ankara'dan İstanbul'a yalın ayak yürüyen Maraton Kemal neden suspus oldu?
Oysa aynı Kemal Kılıçdaroğlu yazılarıyla darbeye çanak tutan Zaman gazetesi yazarları için neler söylüyordu. "Darbecilerden hesap soracaksan yine sor. Yazarların ne suçu var ki işsiz bırakıyorsun" diyordu. 
Meydanlarda, Ekrem Dumanlı'yı, Nazlı Ilıcak'ı, Altan kardeşleri alkışlatıyordu. CHP'ye göbekten bağlı olan Can Ataklı'nın onlar kadar değeri yok muydu ki bir kez bile adını ağzına almadı. 
Ya milletvekilleri?..

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER