ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Öyle bir ordu ki...

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
27 Ocak 2018 | 12.6 K

Bir ordu düşünün. Bir buçuk yıl önce kendi içindeki hainlerin yaptığı darbe nedeniyle çok büyük bir yara almış.

40 gün sonra...

Sadece 40 gün sonra Fırat Kalkanı Operasyonu'nu başlatmış, 36 ülkenin başa çıkamadığını söylediği Daiş'i bölgeden temizlemek için cepheye koşmuş.

O Daiş terör örgütü ki Irak Ordusu karşısında tutunamamış, silahlarını bırakıp kaçmış. O Daiş terör örgütü ki Peşmerge adını duyduğunda tası tarağı bırakıp sıvışmış.

Yetmemiş...

Amerika'nın aylar boyu silahlandırdığı 30 bin kişilik terör ordusunu avlamak için Fırat Kalkanı Operasyonu'ndan hemen sonra ikinci kez sınırötesi hareket başlatmış.

Öyle bir harekat ki 4 bin metrekarelik dar bir alan içinde 72 uçağı aynı anda havada tutmuş. 

Yok!

Dünyada bunun eşi benzeri yok!

2 yıl boyunca Türk Ordusu'na kanlı bir karşılama yapmak için hazırlık yapan teröristlere dünyayı şaşırtan bir darbe indirmiş. 6 gün içinde sayısız tünel bulmuş ve imha etmiş. Örgüte ait sığınak, barınak ve silah mevzisi olarak kullanılan yerleri tarumar etmiş.

Terör örgütüne ait bütün mühimmat depolarını havaya uçurmuş. İnlerinde saklanan teröristleri tek tek bulup avlamış. 6 gün içinde 340 teröristi itlaf etmiş, buna karşılık sadece 3 şehit vermiş! 

Böylesi kanlı bir operasyonda bir tek sivilin burnu kanamamış. Bunun emsali yok kardeşim!

Dahası ve en önemlisi...

Dünya tarihinde henüz hiç bir ordunun başaramadığı bir şeyi daha yapmış. Dünyada bugüne kadar bir savaş alanında açılan en fazla cephe sayısı ikiyi, bilemedin &...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER