ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Neden istifa etmiyorlar?

Neredeyse iki haftayı geçti ama AK Parti Genel Merkezi tarafından istifaları istenen üç belediye başkanı, henüz istifa kararı almadı .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
23 Ekim 2017 | 27.7 K

Neredeyse iki haftayı geçti ama AK Parti Genel Merkezi tarafından istifaları istenen üç belediye başkanı, henüz istifa kararı almadı.

Kamuoyu iki sorunun cevabını arıyor.

Birinci soru: Adı geçen belediye başkanları neden istifaya zorlanıyor?

İkinci soru: Bunca zaman geçmesine rağmen neden hala istifa etmediler?

Konuya kısmen de olsa vakıf olduğum için sorulan sorulara cevap vereyim.

Önce Melih Gökçek'ten başlayalım.

Gökçek'in neredeyse 30 yılı bulan bir siyasi geçmişi var.  5 dönem belediye başkanlığı yaparak tarihe geçen isimlerden biri oldu.

17/25 Aralık'ta kendisinden beklenmeyecek derecede sessiz ve tepkisiz kaldı. Ancak Gezi ve 15 Temmuz darbe girişimlerinde takdire şayan bir mücadele örneği verdi. Zaten gösterdiği bu olağanüstü mücadele sayesinde yeniden belediye başkanlığına aday gösterildi. 

Ancak son dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asla affetmeyeceği bazı işlere karıştı.

Bülent Arınç ile girdiği kavga, partiye beklenilenin çok üzerinde zarar verdi. AK Parti'nin adı bu tartışma nedeniyle "Parsel parsel veren parti"ye çıktı...

Bu birinci hatasıydı Gökçek'in...

AK Parti'nin "Akrabalar seçime girmesin" prensibine rağmen, 7 Haziran seçimlerinde oğlu Osman Gökçek'in milletvekili olabilmesi için kulis çalışmaları yaptı. Bunda başarılı olamayınca bu kez oğlunun Ankara Ticaret Odası seçimlerini kazanabilmesi için yakın çevresine binlerce şirket kurdurduğu öne sürüldü ve bu iddiaları yalanlamadı. Bu durum parti içinde büyük ikinci büyük rahatsızlığa neden oldu.

Üçüncü ha...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER