ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İstifalar ve AK Parti eriyor mu?

Gazete ve televizyonların haber merkezleri, hangi belediye başkanının istifa edeceğine odaklanmışken, bambaşka bir haber düştü haber merkezlerine .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
20 Ekim 2017 | 26.7 K

Gazete ve televizyonların haber merkezleri, hangi belediye başkanının istifa edeceğine odaklanmışken, bambaşka bir haber düştü haber merkezlerine...

Darbeci Mehmet Dişli'nin ağabeyi Şaban Dişli, henüz 45 gün önce getirildiği AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Dişli'nin açıklama gerekçesi ilginç...

"Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim" diyor.

İşin doğrusu şu:

Attığı her adımı millete sormasıyla bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne geçtiğimiz haftalarda bir kaç anket konuldu. O ankette, "Şaban Dişli'yi partide istemiyoruz" diyen tabanın isyanı yer alıyordu.

Bugüne kadar "millete rağmen" siyaset yapmayan Cumhurbaşkanı halkın sesine kulak verdi, Şaban Dişli'den istifa etmesini istedi.

Meselenin özü budur.

15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından halkın aşırı tepkisiyle karşılaşan siyasilerin isimlerini bu köşede alt alta sıralamış, "Bu isimler ya istifa etmeli, ya da görevden alınmalıdır" demiştim.

Hatta görevden alınacak olan ve  alınması muhtemel olan il ve ilçe belediye başkanlarının adını da söylemiştim. 

Listenin başında Kadir Topbaş, Şaban Dişli ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe vardı. 

O dönemde yazdığım yazılara yorum iliştiren okurlar da bu isimleri istemediklerini defalarca dile getirmişti. 

İstifaların geç gelmesi AK Parti tabanında bir soğukluğa ve kırgınlığa neden oldu, burası gerçek. 

Ama bir başka gerçek var ki Cumhurbaşkanı Erdoğan tabandan gelen isyan nidalarına sessiz kalmıyor ve "Siz ne isterseniz o...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER