ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kasım ayında ne olacak?

Günlerdir, Türkiye'nin dört bir yanından mesajlar alıyorum .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık İnternethaber
18 Ekim 2017 | 25.8 K

Günlerdir, Türkiye'nin dört bir yanından mesajlar alıyorum. Birbirini görmemiş, birbirini asla tanımamış insanlardan hem de...

Kimi esnaf, kimi işine gidip gelen kamu çalışanı... Hepsinin şikayetleri birbirinin aynı...

Esnaf, "Son günlerde yediğimiz cezaların haddi hesabı yok. Denetim tamam ama, eften püften nedenlerle yediğimiz cezaların altından kalkamayacak hale geldik" diyor.

Bir kafeterya işletmecisi anlatıyor.

"Devlet bana nargile ruhsatı vermiş, içilecek alanı da kendisi belirlemiş. Ama denetim memurları, belirlenen alanda nargile içildiği için bana 40 bin lira ceza kesti. Bu cezalar bir kez değil, defalarca kesiliyor"
 diyor. 

Bir kaç mekan sahibine sordum, onlar da tıpatıp aynı şeylerden dert yanıyor. 

Çalışan kesim ise işe gidip gelirken, yediği trafik cezalarından yana dertli... 

Sıradan cezalar değil...

Her gün gidip geldikleri güzergahta, EDS kameralarının arkalarından gönderdiği seri cezalar. Kimisi gelen ceza makbuzlarını bana göndermiş.

Bakıyorum, bakıyorum, bir anlam veremiyorum. Anlam veremiyorum çünkü bu cezalar normal değil...

Bir çok ilde, belediyelere bağlı zabıtalar esnafa nefes aldırmıyor. Yıllardır aynı noktalarda satış yapan seyyar satıcılara göz açtırılmıyor. Yaşlı başlı insanların tezgahları tarumar ediliyor, direnenler sıra dayağından geçiriliyor, öldüresiye dövülüyor. Abidik gubidik nedenlerden dolayı denetim yapılıyor ve tonla ceza kesiliyor.

Vergi dairelerinde, belediyelerde ve diğer kamu hizmetlerinde hizmet alamadığını söyleyenlerin oranı katlanarak artıyor. 

Yaşanan süreç, bana Gezi eylemler...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER