Safer Ayı belâ ayı mı?

Ekrem Bey: “Safer ayına girince inen belâdan Allah’a sığınmak için ilk ve son Çarşamba günleri 100 kere okunan duâdan bahsediliyor. Şu duâ: “Ya dafi’al belâya, idfa’annal’belâya...

Ekrem Bey: “Safer ayına girince inen belâdan Allah’a sığınmak için ilk ve son Çarşamba günleri 100 kere okunan duâdan bahsediliyor. Şu duâ: “Ya dafi’al belâya, idfa’annal’belâya fallahu hayrun hafizan ve hüve erhamürrahimin, inneke ala külli şey’in kadir.” Bu bilginin sıhhat derecesi nedir?”
DİNDE MÜJDE AYLARI VARDIR

Safer ayına girdik. WhatsApp’ta mesajlar uçuşmaya başladı. Mesajlar felâket dellâlı gibi!

Önce ifade edelim: Dinde duâların kabulüne vesile müjde ayları, rahmet günleri ve feyizli geceler vardır; bu tamam!

Meselâ Recep, Şaban ve Ramazan ayları, nafile ve farz ibadetlerin içerisinde emrolunduğu feyiz ve bereketi yüksek üç ibadet ayıdır. Bu aylardan bilhassa Ramazan ayı ve bu ay içindeki Kadir Gecesi Kur’ân’da da ifadesini bulur. Diğer ikisi de muhtelif nafile ibadetler için münbit birer zemin teşkil ettiği sahih hadislerde ifadesini bulur.

Sahih kaynakların diğer bazı gün ve gecelerin de bereketli ve feyizli olduğunu müjdelediklerini burada zikredelim: Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Arefe gün ve geceleri, Kandil geceleri, Cuma günleri, Aşûrâ günü vs. gibi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 168 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 365 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 501 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar