Mağdurların arşa çıkan feryatları

ADALET NEDEN YAVAŞ İŞLİYOR?Maillerle herkese ulaşan mağdur feryatları bize de ulaşıyor. Mağdur yok deniyor. Oysa maalesef binlerce mağduriyet iddiası ve feryadı var. Cezaevlerinde adaleti beklerken kalp krizinden veya...

ADALET NEDEN YAVAŞ İŞLİYOR?
Maillerle herkese ulaşan mağdur feryatları bize de ulaşıyor. Mağdur yok deniyor. Oysa maalesef binlerce mağduriyet iddiası ve feryadı var. Cezaevlerinde adaleti beklerken kalp krizinden veya ilacını alamadığı için ölenler var.

Bir defa, açığa alma, ihraç etme ve tutuklama nedeniniz ihbar, şikâyet, yasal bir bankada hesabı bulunmak, yasal bir sendikada üyelik, yasal bir okula öğrenci göndermek, yasal bir okulda idareci ve öğretmen olmak ve veli olmak gibi suç teşkil etmeyen hususlara dayanıyorsa, böyle işlemlerin mağduriyet getirmemesine imkân var mıdır?

Bu fiiller suç ise, ceza kanununda neden yeri yok?

Bu kişiler suçlu iseler, ceza kanununda bulunan her hangi bir suç ile neden suçlanmıyorlar? Suçları yüzlerine neden söylenmiyor?

Adalet neden yavaş işliyor?

Menhus 15 Temmuz darbe girişiminin hangi karanlık emellerle planlanıp yapıldığını ortaya çıkarmak için, çok net bulgulardan hareket edilmesi gerekirken, neyle suçlandıklarını dahi bilmeyen binlerce insan neden mağdur ediliyor?

Darbeciler bulunsun! Hak ettikleri cezalar verilsin! Vatanımızın, milletimizin ve demokrasimizin hukuku korunsun! Bunu bütün bir millet olarak bekliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 168 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 363 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 501 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar