İşini Allah’a danıştın mı hiç?

Kütahya’dan Necati Kader: “İstihare namazı kıldım geçen günlerde, ama içime sıkıntı geldi namazdan sonra. Ve namazı nasıl kıldım diye baktığım zaman aşırı korku ve heyecanla...

Kütahya’dan Necati Kader: “İstihare namazı kıldım geçen günlerde, ama içime sıkıntı geldi namazdan sonra. Ve namazı nasıl kıldım diye baktığım zaman aşırı korku ve heyecanla kıldım namazı bozmaya kadar gitti korkudan; ama bozmadım. Sonrasında namaz bittiğinde içimde hâlâ büyük bir heyecan vardı ve bir 3-4 dakika sonra içime sıkıntı geldi. Sonrasında 3-4 defa daha yaptım bunları çok sakin ve düzgün yaptım. Onlarda hiçbir şey olmadı. Bu gelen sıkıntıyı kime sorduysam hepsi şeytandan gelen sıkıntı diyor. Bir de size sormak istedim. Ayrıca annem teyzem ve bir komşumuz da istihare yaptı benim için bu olaydan sonra; hepsi de rüyada beyaz su ve beyaz ışık gördük diyorlar. Yorumu nedir?”
ÖNEMLİ OLAN KALBİN YATIŞMASIDIR

İstihare namazı kılmak demek, içinden çıkamadığımız yol ayırımlarında meseleyi bir kez de namaz diliyle Allah’a danışmak ve Allah’tan hayır umduğumuzu teslim etmek demektir.

İstihare namazı kılındığında rüya için yatmak ve rüya görmek şart değildir, gelecekle ilgili kesin öngörülerde bulunmak şart değildir, istihareden geleceğin bizim arzumuz çerçevesinde şekillenmesini sağlamak murat değildir. İstihare yapmak, kehanette bulunmak ve geleceği görmek demek değildir. İstihareyi böyle anlamak dinî bir yaklaşım değildir. Geleceği görme muradı ile istihare yapılmaz. Yapılırsa doğru sonuç vermez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 168 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 365 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 501 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar