İmanı çalan çelişkili sorulara ne cevap vermeli?

ABD California Üniversitesinden Elif Gürel: “Tartıştığım bir ateist arkadaşıma göre, Allah adil ve iyi olmamızı istemeden önce, kendisine ibadet, itaat ve bizden üstün olduğunu kabul etmemizi...

ABD California Üniversitesinden Elif Gürel: “Tartıştığım bir ateist arkadaşıma göre, Allah adil ve iyi olmamızı istemeden önce, kendisine ibadet, itaat ve bizden üstün olduğunu kabul etmemizi istiyor.

Üstünlüğünü kabul etmeyenleri de cehenneminde yakacağını belirtiyor. İnsanların iyilikle yaşamalarından ziyade, öncelikle herkesin kendi acziyetini fark etmesini istiyor. Allah bunca kötülüğü neden yok etmiyor? Bizden neden ibadet istiyor? Yazınızı okudum fakat Allah’ın üstünlüğü ve ibadete ihtiyacı olanın asıl biz olduğumuz gibi ancak bir Müslüman’ın kabulleneceği türden cevapların yanı sıra, İslam dininin temelini kavratacak bir cevabınız var mı? Taklidi iman yaşarken bu tip boşluğa düştüğümüzde sarsılıyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum.”  

ZOR BİR ASIRDA YAŞIYORUZ

Ateistler bir yaratıcıyı kabul etmezler. Bu arkadaşımız Yaratıcıyı kabul ediyor. Ama bu Yaratıcının üstünlüğünü kabulde sıkıntısı var!   Oysa Yaratıcının üstün olması aklın da, mantığın da zorunlu kabulüdür. Bu, mantıkla çelişmiyor!    

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 168 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 365 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 501 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar